رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح گفت: طرح آگاه‌سازی در تمام سطوح نیروهای مسلح اجرایی شده است.

به گزارش خبرگزاری موج، حجت‌الاسلام شکرالله بهرامی در حاشیه مراسم تودیع و معارفه رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان البرز در جمع خبرنگاران افزود: با تمهیدات و برنامه‌ریزی‌های انجام شده طرح آگاه‌سازی در تمام سطوح نیروهای مسلح با هدف پیشگیری از جرایم اجرایی شده است.

وی ادامه داد: در این راستا کلاس‌هایی با هدف آگاه‌سازی برگزار می‌شود.

این مقام قضایی با بیان اینکه سازمان قضایی نیروهای مسلح ریشه در قانون اساسی دارد، افزود: این سازمان به دنبال پیشگیری از جرایم بوده و تلاش خود را برای عدم روی دادن جرمی گذاشته است.

حجت‌الاسلام بهرامی با اشاره به اینکه در این راستا کلاس‌هایی برای آگاه‌سازی‌ نیروهای مسلح در سراسر کشور از جمله استان های البرز، تهران و غیره برگزار می‌شود، ‌ اظهار داشت: نقش این کلاس‌ها در کاهش جرایم و ارتقای سطح آگاهی‌ها بسیار مهم است و می‌تواند از جایگاه بسیار مثبتی در این زمینه برخوردار باشد.

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح با تأکید بر اینکه هر نهاد و ارگانی ممکن است با جرایمی رو‌به‌رو شود، ‌ گفت: لذا با توجه به اینکه مقوله امنیت در دستان نیروهای مسلح است لذا آنها باید از هرگونه جرمی مبرا باشند.

حجت‌الاسلام و بهرامی با تأکید بر اینکه شریف‌ترین انسان‌ها در این نیرو هستند، افزود: دور بودن نیروهای مسلح از کمترین جرم نیز یکی از مهمترین اهداف برگزاری این طرح است.

وی با بیان اینکه تاکنون میلیون‌ها نفرساعت کلاس آگاه‌سازی را در کشور گذرانده‌اند، اظهار داشت: برگزاری این کلاس‌ها در نیروهای مسلح توانسته نقش بسیار مهمی را در کاهش جرایم داشته باشد.