موج
کدخبر : ۴۰۶۸۹۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-406897

براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، امروز(۲ آذر ماه) هوای تهران در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار گرفت که ناشی از شرایط پایدار جو و عدم وزش باد موثر است.

به گزارش خبرگزاری موج، پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران حاکی از آن است که صبح امروز (۲ آذر ماه) با آغاز تردد خودروها بر غلظت ذرات معلق افزوده خواهد شد و کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده ناسالم و ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت.

 رشد ناپایداری جوی در طول روز همراه با افزایش تندی باد پراکندگی آلاینده‌ها را تسهیل خواهد کرد و بهبود کیفیت هوا در بیشتر مناطق مورد انتظار است. با تداوم وزش باد مؤثر تا اواخر وقت سه‌شنبه (۲ آذرماه) از غلظت ذرات معلق کاسته می‌شود و به تبع آن احتمال برقراری وضعیت قابل‌ قبول در بیشتر مناطق وجود خواهد داشت.

 در صبح روز چهارشنبه (۳ آذر ماه) با افزایش ترافیک صبحگاهی، افزایش غلظت ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا در مناطق پرتردد پیش‌بینی می‌شود. وزش باد مؤثر در طول روز شرایط مساعد جهت پراکندگی آلاینده‌ها را فراهم خواهد کرد.

با کاهش نسبی تندی باد تا ساعات پایانی چهارشنبه (۳ آذرماه) هم‌زمان با ترافیک شامگاهی بر غلظت ذرات معلق افزوده خواهد شد و برقراری وضعیت نامطلوب کیفیت هوا در برخی مناطق پرتردد پیش‌بینی می‌شود.

آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۱۴۲ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشت. آلاینده شاخص هم‌اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۱۱۵ و کیفیت هوا در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`