موج
کدخبر : ۴۰۵۶۲۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-405629

نشست رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با معاونین این سازمان و روسای واحد‌های ثبتی تهران برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روابط عمومی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ، حسن بابایی رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور  بر دستیابی به اهداف و برنامه‌های سازمان ثبت اسناد و املاک کشور مبتنی بر سند تحول قضایی و با توجه به رویکرد قوه قضاییه در دوران تحول و تعالی تاکید کرد و افزود که این تحول باید در همه ارکان سازمان ثبت احساس شود.

وی با خاطرنشان این نکته که پرونده‌های اجرای اسناد رسمی با اقدامات جهادی و تشکیل کارگروه‌های مربوطه از هفتصدهزار پرونده در آبان ۹۸ به ۵۳۳ هزار فقره پرونده رسیده است، به توفیقات حاصله در رابطه با پرونده‌های وصولی و تجدید اشاره کرد.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور لزوم انجام مطالعات تطبیقی پیرامون طرح کاداستر را مورد تاکید قرار داد.

بابایی با قدردانی از تلاش‌های صورت گرفته در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در زمینه کاداستر، گریزی هم بر تعامل بین سازمانی و بهره گیری از تجارب مدیران پیشکسوت و باتجربه و هماهنگی با اداراتی همانند دادگستری، جهاد کشاورزی، منابع طبیعی و سایر نهاد‌ها زد و در عین حال ابراز امیدواری کرد که کاداستر اراضی ملی با تسریع بیشتری انجام شود.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور راه اندازی کارگروه مشورتی و نشست و تعامل با روسا و معاونین در جهت ارائه مسائل و مشکلات پیش‌رو و بیان ایده‌ها و پیشنهادات را از جمله برنامه‌های خود به منظور پیشبرد بهتر امور عنوان کرد.

بابایی تاکید کرد: با توجه به زمانبندی ایجاد شده جهت اتمام طرح کاداستر و با تخصیص اعتبار و بودجه لازم در این خصوص، طرح کاداستر استان تهران باید تا سال آینده به اتمام برسد.

وی خاطرنشان کرد که زمینه تامین نیرو متناسب با نیاز هر واحد ثبتی فراهم شود.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور خطاب به روسای واحد‌های ثبتی کل کشور تصریح کرد که تا پایان بهمن ماه برنامه‌های سال ۱۴۰۱ را مشخص و میزان پیشرفت برنامه‌های سال جاری را اعلام نمایند.

بابایی خطاب به مدیران ستادی و استانی یادآور شد: هر ماه در تمامی استان‌ها و واحد‌های ثبتی باید شاخص‌های مهم عملکردی از جمله در بحث کاداستر، تثبیت اراضی و اجرای اسنادرسمی رصد و رتبه بندی شوند و هر ماه کارنامه‌ای از عملکرد واحد‌های ثبتی وجود داشته باشد.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با تاکید بر امر نظارت، بیان کرد: بازرسی دوره‌ای از دفاتر اسنادرسمی، ازدواج و طلاق و واحد‌های ثبتی به طور مستمر انجام شود.

گفتنی است در این نشست عملکرد واحد‌های ثبتی استان تهران مورد ارزیابی قرار گرفت و روسای هر واحد پس از ارائه آمار عملکرد، مشکلات و مسائل خود را مطرح و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ارشادات لازم را مبذول داشت.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`