موج
کدخبر : ۳۷۷۰۶۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-377067

حاجی میرزایی:

وزیر آموزش و پرورش گفت: در سال ۹۷ هزار مدرسه خشت و گلی داشتیم که امروز این مدارس با مدارسی ایمن جایگزین شده است. بودجه عمرانی کشور برای مدرسه سازی در سال ۹۹ به ۷.۵ درصد افزایش پیدا کرده است.

به گزارش خبرگزاری موج، محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش در مراسم افتتاح متمرکز ۲۶۸ فضای آموزشی با ۱۲۹۵ کلاس درس که با حضور رییس جمهور به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، اظهار کرد: مدرسه باید شوق یادگیری را در کودکان افزایش دهد و مدرسه محل ساختن و تحکیم یک ملت است و بچه ها در این مکان خلایت و تمرین زندگی می کنند. در دولت تدبیر و امید هر روز ۲۸ کلاس درس ساخته شده است. طی این سال ها از ۳۰ درصد کل مدارس نیازمند تخریب و بازسازی حالا به امار ۱۹.۵ درصد رسیده ایم.

وی ادامه داد: کلاس های بهره برداری شده در سال ۹۹ دو برابر کلاس های بهره برداری شده در سال ۹۲ است. ۶ هزار فضای آموزشی با ۸۱ هزار و ۹۰۰ کلاس درس به بهره‌برداری رسیده است. متوسط سرانه فضای آموزشی به تناسب هر دانش‌آموز از ۴.۵ متر مربع در سال ۹۲ به سال ۹۹ به ۵.۲ افزایش پیدا کرده است. میزان تعهدات خیرین ۵ برابر شده است. میزان اعتبارات دولتی از ۹۲ تا کنون ۱۰ برابر شده است و در واقع اعتبارات از ۵۵۰ میلیون تومان در سال ۹۲ به ۳۰ هزار میلیارد تومان در سال ۹۹ افزایش پیدا کرده. همچنین در طرح آجر به آجر یک میلیون نفر مشارکت کردند.

وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: تا کنون بیش از یک میلیون نفر از مردم با آورده‌های اندک به این نهضت بزرگ پیوستند. در این اندیشه هستیم باید هر ایرانی در ساخت مدرسه سهیم باشد. در این مدت تمام بخاری‌های نفتی در مناطقی که دارای زیرساخت گاز بود جمع آوری و ۲۷۶ هزار کلاس درس استاندارد شد.

حاجی میرزایی با اشاره به اینکه هر روز ۸۹ کلاس از نظر سیستم گرمایشی ایمن و تمام مدارس خشتی و گلی جمع آوری شده است بیان کرد: در سال ۹۷ هزار مدرسه خشت و گلی داشتیم که امروز این مدارس با مدارسی ایمن جایگزین شده است. بودجه عمرانی کشور برای مدرسه سازی در سال ۹۹ به ۷.۵ درصد افزایش پیدا کرده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها