موج
کدخبر : ۳۷۶۶۲۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-376626

وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص ۵۴ در شرایط قابل قبول قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری موج، کیفیت هوای تهران امروز دوشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ با شاخص 54 در وضعیت سالم قرار دارد. همچنین وضعیت کیفی هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته همچنان با شاخص میانگین 61 همچنان در شرایط سالم قرار داشته است.

 پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران نشان می‌دهد که در صبح روز دوشنبه ( ۱۳ اردیبهشت۱۴۰۰) در بیشتر مناطق کیفیت هوا در محدوده قابل‌قبول قرار خواهد گرفت که ناشی از ناپایداری جوی و وزش باد مؤثر است.

با تداوم وزش باد در طول روز شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده‌ها فراهم خواهد شد. به‌تدریج با رشد ناپایداری جوی تا اواخر وقت دوشنبه همراه با افزایش ابرناکی و احتمال رگبار پراکنده، برقراری وضعیت قابل‌قبول در بیشتر مناطق پایتخت پیش‌بینی می‌شود.

صبح روز سه‌شنبه (۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۰) کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل‌قبول قرار خواهد گرفت که ناشی از ناپایداری جوی طی ساعات گذشته و کاهش تردد خودروها در روز تعطیل است.

با رشد تدریجی ناپایداری جوی در طول روز و افزایش تندی باد پراکندگی آلاینده‌ها تسهیل خواهد شد. این شرایط جوی همراه با احتمال رگبار پراکنده تا ساعات پایانی سه‌شنبه ادامه داشته و بنابراین برقراری وضعیت قابل‌قبول در بیشتر مناطق را به دنبال خواهد داشت.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها