موج
کدخبر : ۳۷۳۳۶۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-373367

وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 72 در شرایط قابل قبول قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری موج، کیفیت هوای تهران امروز دوشنبه 23 فروردین 1400 با شاخص 72 در وضعیت سالم قرار دارد. همچنین وضعیت کیفی هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته همچنان با شاخص میانگین 80 همچنان در شرایط سالم قرار داشته است.

پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران نشان می‌دهد که در صبح روز دوشنبه (۲۳ فروردین ۱۴۰۰) در بیشتر مناطق کیفیت هوا در محدوده قابل‌قبول قرار خواهد گرفت که ناشی از وزش باد مؤثر و پراکندگی آلاینده‌ها طی ساعات گذشته است.

با حاکمیت ناپایداری جوی در طول روز شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده‌ها فراهم خواهد شد و کیفیت هوا در وضعیت مطلوب باقی خواهد ماند.

این شرایط جوی تا اواخر وقت دوشنبه ادامه خواهد داشت و با وزش باد مؤثر و عدم تجمع آلاینده‌ها برقراری وضعیت قابل‌قبول در بیشتر مناطق پایتخت پیش‌بینی می‌شود.

صبح روز سه‌شنبه (۲۴ فروردین ۱۴۰۰) کیفیت هوا در مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از کاهش تندی باد طی ساعات گذشته و افزایش ترافیک صبحگاهی است.

تداوم این شرایط جوی در طول روز پراکندگی آلاینده‌ها را محدود خواهد کرد. به‌تدریج رشد ناپایداری جوی و وزش باد مؤثر تا نسبتاً شدید سبب کاهش غلظت آلاینده‌ها خواهد شد و بنابراین برقراری وضعیت قابل‌قبول در بیشتر مناطق پایتخت را به دنبال خواهد داشت.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها