موج
کدخبر : ۳۷۲۰۵۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-372052

محسن هاشمی:

رئیس شورای شهر تهران با اشاره به موانع پیش‌روی تولید داخل اتوبوس و واگن مترو گفت: 30 تا 70 درصد تولید در داخل گران‌تر تمام می‌شود و عدم انسجام بین دستگاه‌ها بزرگ‌ترین مانع تولید است.

به گزارش خبرگزاری موج، محسن هاشمی در صحن امروز شورای شهر درباره موضوع کرونا اظهار داشت: متأسفانه نوروز امسال تحت تأثیر کرونا قرار گرفت و با کاهش حتی 50 درصدی رعایت پروتکل‌ها همراه بودیم. البته تأخیر در واکسیناسیون کرونا هم وجود دارد و اکنون مبتلایان 5 رقمی و آمار قربانیان سه رقمی شده است.

وی افزود: آمار واکسیناسیون هنوز به یک درصد هم نرسیده و امیدواریم به فوریت این مسأله جبران شود همچنین تحقق شعار سال توسط مقام معظم رهبری مطرح شده و مسأله تولید، پشتیبانی و مانع‌زدایی مدنظر همه قرار گرفت.

رئیس شورای شهر تهران ادامه داد: عدم انسجام بین دستگاه‌های ذی‌ربط بزرگ‌ترین مانع تولید است به طور مثال در تولید واگن مترو و اتوبوس علیرغم کمبود واگن اتوبوس و مصوبات قانونی و نیاز مردم در دهه اخیر اقدامات لازم انجام نگرفت.

هاشمی اعلام کرد: 14 کارخانه اتوبوس و واگن‌سازی در کشور داریم ولی به دلیل اینکه ناهماهنگی در بین 10 ارگان وجود داشت اقدامات لازم برای تولید اتوبوس و مترو انجام نگرفت که امیدواریم موانع برطرف شود.

وی گفت: هزینه‌هایی بر سر تولید وجود دارد و حتی یارانه منفی به تولید هم داده می‌شود به طوری که 30 تا 70 درصد تولید در داخل گران‌تر تمام می‌شود و امیدواریم با همت مسؤولان مشکل پیش‌روی تولید برطرف و قیمت‌ها همچنین تورم کنترل شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها