موج
کدخبر : ۳۷۰۴۲۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-370420

وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 129 در وضعیت ناسالم برای همه گروه ها قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری موج، کیفیت هوای تهران امروز چهارشنبه 27 اسفند 99 با شاخص 155 در وضعیت ناسالم برای همه گروه ها قرار دارد. همچنین وضعیت کیفی هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته با شاخص میانگین 151 همچنان در شرایط ناسالم قرار داشته است.

 پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران حاکی از آن است که صبح روز چهارشنبه (۲۷ اسفند ۹۹) کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده ناسالم و ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از عدم وزش باد مؤثر و انباشت آلاینده‌ها طی ساعات گذشته است.

به‌تدریج با افزایش نسبی تندی باد در طول روز تا حدودی از غلظت آلاینده‌ها کاسته خواهد شد. با استمرار این شرایط جوی تا اواخر وقت چهارشنبه پیش‌بینی می‌شود در بیشتر مناطق پایتخت کیفیت هوا بهبود پیدا کند هرچند در ساعات اوج ترافیک در مناطق پرتردد افزایش غلظت ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا دور از انتظار نخواهد بود.

در صبح روز پنجشنبه (۲۸ اسفند ۹۹) وزش باد مؤثر از تجمع آلاینده‌ها جلوگیری خواهد کرد و برقراری وضعیت قابل‌قبول در بیشتر مناطق پیش‌بینی می‌شود. جو ناپایدار و وزش باد مؤثر در طول روز، شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده‌ها را فراهم خواهد کرد.

شایان‌ذکر است ادامه این شرایط جوی تا ساعات پایانی پنجشنبه همراه با وزش باد مؤثر تا نسبتاً شدید، برقراری وضعیت قابل‌قبول در بیشتر مناطق را به دنبال خواهد داشت.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها