موج
کدخبر : ۳۶۸۱۴۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-368140

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران:

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران در مورد احتمال وقوع سیلاب در تهران گفت: با اقداماتی که انجام شده و مسیرهای احداث شده برای هدایت آبهای سطحی در طول دو سال گذشته و با وجود بارش های شدیدی که داشتیم؛ خوشبختانه شاهد سیلی نبودیم که امیدواریم این رویه ادامه داشته باشد ولی نمی توان به طور صددرصدی اطمینان داد که سیل نخواهد آمد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران در نشست خبری خود با اشاره به موضوع  احتمال بروز سیلاب در تهران درخصوص احتمال وقوع سیل در تهران به خبرنگار موج گفت: بعد از سیلاب شیراز رود دره ها و نقاط پرخطر به صورت چشمی مورد بازدید قرار گرفت که ۳۷ نقطه بحرانی شناسایی شد که تا امروز حدود ۲۷ نقطه آنها رفع شده است. 

وی افزود: برای تکمیل پروژه های مهار آب‌های سطحی ۲۰ سال زمان نیاز داریم که تلاش می کنیم این زمان را به ۱۰ سال کاهش داد. ولی اصولاً نمی توان قول صددرصدی داد که تهران گرفتار سیلاب نشود. 

وی با تاکید بر اینکه  تمام پروژه های گذشته به اتمام رسیده است گفت: عموما بزرگراه سازی و ساختمان سازی به معنای زندگی بهتر نیست بلکه به معنای ماشینی شدن شهرها و محل های زندگی است. البته  به معنای این نیست که ما نیاز به خیابان و بزرگراه نداریم بلکه باید براساس طرح جامع این فعالیت ها ادامه پیدا کند.

صفا صبوری با ذکر اینکهاز ۸ هزار کیلومتر پیاده راه مورد نیاز پایتخت؛در حال حاضر ۱۴۰۰ کیلومتر پیاده راه   طراحی شده است گفت: با احداث این مقدار پیاده راه بخش اعظمی از مشکلات پیاده راههای پایتخت حل خواهد شد. 

وی با ذکر اینکه موضوع تبدیل فضای سطحی راه آهن تهران _ تبریزبه باغ راه از سال ۹۱ به خاطر اختلاف های بین دولت و شهرداری مسکوت مانده بود گفت: تا ۲- ۳ سال آینده این ۵۳ هکتار و مسیر۹ کیلومتری که تماما فضاهای ورزشی و خدماتی و فرهنگی خواهند بود؛ به بهره برداری خواهد رسید.

وی در مورد انتقادهایی که به تغییر جهت سیاست های شهرداری در مورد بزرگراه سازی و فعالیت های عمرانی مطرح می شود گفت: به ما می گویند چطور درخالیکه شهردار تهران مدعی است که ما به دنبال اجرای فعالیت های عمرانی و بزرگراه سازی نیستیم؛ شما به دنبال بزرگراه سازی هستید ؟ ! اصلا اینگونه نیست... ما قرار نیست پروژه های طراحی شده در گذشته را مثل بزرگراه بروجردی را متوقف کنیم.

وی با ذکر اینکه با راه اندازی ۴ کارخانه آسفالت سازی شهرداری تهران دیگر نیازی به خرید آسفالت نداریم گفت: از محل فعالیت این ۴ کارخانه در طول ۲ سال گذشته بیش از ۱۵۰۰ میلیون تن آسفالت در سطح معابر تهران ریخته شده است.

صبوری همچنین با اشاره به مشکل ساکنان دره فرحزاد گفت: از حدود ۱۰ سال قبل به خاطر اختلاف بین آب منطقه ای و شهرداری و تعیین حریم رود دره فرخزاده ؛  ساخت و ساز مالکانی که در آنجا ملک دارند امکان پذیر نبود که با هماهنگی های لازم ؛ به زودی این مشکل شهروندان این محله نیز مرتفع خواهد شد.

وی در مورد انتقاد اعضای شورا در خصوص شفاف نبودن قرار دادهای این معاونت گفت: تمام فعالیت های پیمانکاری این معاونت از طریق مناقصه برگزار می شود که کاملا شفاف است. انتقاد اعضای شورا در مورد قراردادهای عمرانی دوره های قبل بوده است.

 معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران گفت: با اقدامات انجام شده و احداث تونل های کنترل آبهای سطحی و رودخانه های تهران دیگر در پایتخت نگران سیل و آبگرفتگی نیستیم. 

وی در مورد تبدیل مسیرهای دوچرخه به محل تردد موتورها شده است گفت: یکی از آیتم های ما در احداث پیاده روها همین مسیرهای دوچرخه سواری است. ما مسول احداث این مسیرها هستیم و مسول جلوگیری از تردد موتور سیکلت ها نهادهای دیگری هستند! گرچه معتقدم مگر چه اشکالی دارد که موتورها در این مسیرها حرکت کنند تا بخواهند ترافیک ایجاد شود!

 

 

 

:

 

 

 

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها