موج
کدخبر : ۳۶۸۱۲۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-368123

مدیرعامل شرکت مترو تهران از افتتاح همزمان ایستگاه‌های میدان قیام و دولاب درخط 7 مترو در هفته‌جاری خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، علی امام درباره افتتاح همزمان ایستگاه‌های میدان قیام و دولاب در خط 7 مترو تهران گفت: ایستگاه میدان قیام در منطقه 12 واقع شده و به دلیل همجواری با بازار بزرگ تهران، خیابان‌های ری، مولی، بلوار قیام و سه‌راه امین‌حضور (خیابان ایران) جزو محدوده‌های جاذب سفر پایتخت محسوب می‌شود. برای ساخت این ایستگاه210 میلیارد تومان در بخش‌های ساختمانی، تاسیسات و تجهیزات هزینه شده است.

وی افزود: به دنبال افتتاح ایستگاه مترو میدان قیام و جمع‌آوری کارگاه پروژه، یک اتفاق مهم دیگر نیز در این محدوده رخ خواهد داد؛ در واقع حدود یک کیلومتر از بلوار قیام پس از حدود 5 سال آزاد سازی شده و با احداث مسیر دوچرخه‌سواری و ایستگاه اتوبوس‌های تندرو، این بلوار مجدداً به قلمرو عمومی شهر بازخواهدگشت.

مدیرعامل شرکت مترو در ادامه با اشاره به افتتاح ایستگاه دولاب که در منطقه 14 قرار دارد، افزود: ایستگاه دولاب بین ایستگاه های آهنگ و 17 شهریور قرار داشته و در هم‌افزایی با این ایستگاه‌ها و همچنین ایستگاه‌های امیرکبیر و میدان قیام، شرایط دسترسی اهالی جنوب شرق تهران، خصوصاً شهروندان محله تاریخی دولاب به شبکه حمل و نقل ریلی درون شهری را به میزان قابل توجهی تسهیل خواهند کرد.

وی گفت: این ایستگاه با هزینه ای بالغ بر 200 میلیارد تومان ساخته شده و دسترسی خط 7 به بزرگراه امام علی (ع) و بالعکس را امکان پذیر کرده است.

امام تاکید کرد: در مورد هر دو ایستگاه میدان قیام و دولاب، تسهیلات مخصوص و ویژه افراد کم توان جسمی و حرکتی نیز مورد اقدام قرار گرفته است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها