موج
کدخبر : ۳۶۶۰۰۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-366007

محسن هاشمی:

محسن هاشمی گفت: در مدیریت فعلی کشور وضعیت برای اکثریت جامعه سخت و طاقت‌فرسا بوده و همه مسؤولان باید در برابر مشکلات پاسخگو باشند چرا که جزیره‌ای عمل کردن و انداختن مشکل به گردن یک قوه یا یک دستگاه دغدغه‌ها و مشکلات حل نخواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج، محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران در صحن امروز شورای شهر درباره حواشی مراسم 22 بهمن و شعارهای علیه حسن روحانی رئیس‌جمهور گفت: این رفتارها مغایر با اخلاق و مسائل سیاسی است که توسط برخی از اشخاص مطرح شده و هر کس در هر جایگاهی چنین اقدامی کرده باشد ناپسند است.

وی افزود: اگر این موضوع نیز سازماندهی شده باشد بدتر است و سطح خطای فردی خارج بوده و امیدوارم با توجه به نظرات مقام معظم رهبری به این رویه به شدت رسیدگی شود.

رئیس شورای شهر تهران ادامه داد: در مدیریت فعلی کشور وضعیت برای اکثریت جامعه سخت و طاقت‌فرسا بوده و همه مسؤولان باید در برابر مشکلات پاسخگو باشند چرا که جزیره‌ای عمل کردن و انداختن مشکل به گردن یک قوه یا یک دستگاه دغدغه‌ها و مشکلات حل نخواهد شد.

هاشمی گفت: باید کارآمدی نظام را با همیاری  همدلی حفظ کنیم وگرنه کسی در داخل نظام برنده نخواهد شد و همه بازنده‌ هستیم.

وی در ادامه با تشکر از پیروز حناچی به دلیل نشست خبری روز گذشته‌اش گفت: مردم باید از تلاش‌های این دوره از مدیریت شهری آگاه شوند دیگر روند اداره امور در شهر مانند گذشته امکانپذیر نیست و باید تغییری در مدیریت شهری حاصل می‌شد.

رئیس شورای شهر تهران تصریح کرد: دچار چرخه باطل شهرفروشی و انجام پروژه‌هایی بودیم که در این دوره از مدیریت شهری پروژه‌های نیمه‌تمام را تمام  کردیم و تغییرات را مدنظر قرار دادیم. وعده های شورای شهر و شهرداری به ویژه در حوزه شهرسازی انجام شده و شهرفروشی و تراکم‌فروشی را در سال 99 به صفر رسانده‌ایم.

هاشمی گفت: این مسأله پیروزی نظام و مدیریت شهری محسوب می‌شود و علاوه بر این ساختار شهرداری هم که 70 هزار پرسنل داشت به کمتر از 60 و به 55 هزار نفر رسیده است.

وی تصریح کرد: در طول سال‌های گذشته تعداد پرسنل بی‌رویه افزایش یافته بود و برخی فقط حقوق می‌گرفتند و حتی سر کار حضور نمی‌یافتند که آمار این افراد به شدت تقلیل یافته است.

رئیس شورای شهر تهران به موضوع حفظ باغات در این دوره از مدیریت شهری اشاره کرد و گفت: همچنین بیش از 240 گود پرخطر در پایتخت شناسایی شده که این گودها مربوطه به دوره قبلی بود که قبل از گرفتن پروانه برای ساخت و ساز گود را برمی‌داشتند و الان حداکثر 20 مورد آنها ساماندهی شده است.

هاشمی با بیان اینکه ساختمان‌های ناایمن شهر را شناسایی کرده‌ایم گفت: به دلایلی از انتشار این سؤال‌ها جلوگیری شد ولی لازم است مردم بدانند این ساختمان‌ها در شهر وجود دارد و ایمن‌سازی‌ها صورت گیرد.

وی با تأکید بر اینکه در این دوره از مدیریت شهری به کیفیت زندگی مردم توجه کرده‌ایم گفت: هر چند پروژه‌های آنچنانی شهری نداشته‌ایم ولی در چارچوب موضوع «تهران شهری برای همه» حرکت کرده‌ایم.

وی گفت: روز گذشته حناچی در نشست خبری اعلام کرد که جهت حضور در انتخابات ریاست جمهوری و کاندیدا شدن برنامه‌ای ندارد در حالی که شهرداران گذشته دوست داشتند پروژه‌هایی در شهر انجام دهند که بعدا بتوانند رئیس‌جمهور شوند.

رئیس شورای شهر تهران تصریح کرد:‌نقطه ضعف‌مان کاهلی در نقد کردن مصوبات دولتی برای شهر بوده است و هر چند ارتباط شهرداری با بدنه دولت خوب بوده ولی مصوبات دولت و مجلس به ویژه در حوزه حمل و نقل و پسماند نقد نشده که امیدواریم با سماجت حناچی نقد شود و تکلیف 5 هزار اتوبوس و هزار واگن برای پایتخت مشخص شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها