موج
کدخبر : ۳۶۴۳۳۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-364335

معاون هماهنگ‌کننده راهور تهران بزرگ ظهر امروز از جریمه ۱۵۰ هزارتومانی «دنده عقب» در بزرگراه‌ها خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، سرهنگ جهانشاه بهرام آبادی معاون هماهنگ‌کننده راهور تهران بزرگ در برنامه تلویزیونی« یه روز تازه» در شبکه تهران اظهارداشت: بر اساس ماده 155 آیین‌نامه راهنمایی و رانندگی حرکت با دنده عقب در بزرگراه‌ها و آزادراه‌ها به صورت کلی ممنوع است.

وی گفت:با توجه به خطرات این حرکت برای راننده‌ها، اگر این حرکت صورت بگیرد، مطمئناً اختلال در امور مرور ایجاد کرده و ممکن است حوادث ناگواری به وقوع بپیوندد.

بهرام‌آبادی گفت: در قانون 150 هزار تومان جریمه نقدی برای این متخلفین در نظر گرفته شده است؛ همچنین 5 نمره منفی برای راننده های خودروهای شخصی و برای خودروهای عمومی هم 7 نمره منفی در نظر گرفته شده است.

وی افزود: یکی از رفتارهای غلط راننده‌ها حرکت با دنده عقب در بزرگراه‌ها است که به واسطه گم کردن مسیر به جای استفاده از دوربرگردان بعدی دنده عقب حرکت می‌کنند.

این مقام پلیس راهور پایتخت وی با بیان اینکه‌ ‌تغییر مسیر ناگهانی حادثه‌ساز خواهد بود؛ افزود:توقف لحظه‌ای در حاشیه راه خطرات جانبی را برای سایر راننده‌ها به دنبال خواهد داشت.

معاون هماهنگ‌کننده راهور تهران بزرگ خاطرنشان کرد: راننده در حرکت دنده عقب تسلط کافی ندارد و قطعاً شاهد بروز حادثه خواهیم بود. تحت هیچ شرایطی راننده‌ها مجاز به حرکت دنده عقب در بزرگراه‌ها و آزادراه‌ها نیستند و تنها در معابر به ضرورت آن هم در هنگام پارک دوبل مجاز به استفاده از دنده عقب هستند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها