موج
کدخبر : ۳۶۳۴۷۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-363472

وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 136 در وضعیت ناسالم برای کروه های حساس قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری موج، کیفیت هوای تهران امروز سه شنبه 7 بهمن 99 با شاخص 136 در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد. همچنین وضعیت کیفی هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته همچنان با شاخص میانگین 149 همچنان در شرایط ناسالم قرار داشته است.

پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران حاکی از آن است که حاکمیت پایداری و سکون جوی همراه با انباشت آلاینده‌ها تا صبحگاه روز سه‌شنبه (۷ بهمن ۹۹) سبب خواهد شد کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده ناسالم و ناسالم برای گروه‌های حساس قرار بگیرد.

در طول روز عدم وزش باد مؤثر پراکندگی آلاینده‌ها را محدودخواهد کرد و کیفیت هوا در وضعیت نامطلوب باقی خواهد ماند. با تداوم این شرایط جوی تا اواخر وقت سه‌شنبه، پیش‌بینی می‌شود با افزایش ترافیک شامگاهی در بیشتر مناطق پایتخت کیفیت هوا در محدوده ناسالم و ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت، هرچند با افزایش تندی باد در ساعات پایانی سه‌شنبه تاحدودی از غلظت آلاینده‌ها کاسته خواهد شد.

در صبحگاه روز چهارشنبه (۸ بهمن ۹۹) با آغاز تردد خودروها انتظار می‌رود بر غلظت ذرات معلق افزوده شده و برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس در بیشتر مناطق را به‌دنبال داشته باشد.

استمرار پایداری جوی و عدم وزش باد مؤثر در طول روز سبب تجمع آلاینده‌ها خواهد شد‌، بنابراین افزایش ترافیک در اواخر وقت چهارشنبه سبب افزایش غلظت آلاینده‌ها شده و برقراری وضعیت ناسالم و ناسالم برای گروه‌های حساس در بیشتر مناطق دور از انتظار نخواهد بود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها