موج
کدخبر : ۳۵۹۰۴۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-359047

بر اساس پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی آلودگی هوا در کلان‌شهرها از جمله تهران تا فردا (۴ دی) کماکان ادامه دارد.

به گزارش خبرگزاری موج، براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ، درحال‌ حاضر کیفیت هوای پایتخت با شاخص میانگین ۱۳۹ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد این در حالیست که وضعیت کیفیت هوا در ۱۷ ایستگاه قرمز و در شرایط ناسالم برای همه است.

 بر اساس آخرین اطلاعات شرکت کنترل کیفیت هوا ی تهران درحال‌حاضر کیفیت هوا در ایستگاه‌های اقدسیه (منطقه ۱)، پیروزی (منطقه ۱۳)، تربیت مدرس (منطقه ۶)، شادآباد (منطقه ۱۸)، شریف (منطقه ۲)، شهرداری منطقه ۲۰ و شهرداری منطقه ۲ ناسالم برای همه افراد است.

علاوه بر این کیفیت هوا در برخی ایستگاه‌های دیگر ازجمله شهرداری منطقه ۱۰، شهرداری منطقه ۱۱، شهرداری منطقه ۲۲، پارک رازی (منطقه ۱۱)، پارک سلامت (منطقه ۱۷)، پارک شکوفه (منطقه ۱۴)، پارک قائم (منطقه ۱۸)، دانشگاه تهران (منطقه ۶)، شهرداری منطقه ۱۵ و فرمانداری شهر ری (منطقه ۲۰) برای همه افراد ناسالم گزارش شده است.

در این بین کیفیت هوا در هفت ایستگاه‌ پونک، ستاد بحران (منطقه ۷)، شهرداری منطقه ۴، گلبرگ (منطقه ۸)، پاسداران (منطقه ۳)، دانشگاه شهید بهشتی (منطقه ۱) و ژئوفیزیک (منطقه ۶) - ناسالم برای گروه‌های حساس است.

بر اساس پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی آلودگی هوا در کلان‌شهرها از جمله تهران تا فردا (۴ دی) کماکان ادامه دارد. از این‌رو توصیه می‌شود که افراد از ترددهای غیرضروری خودداری کنند همچنین لازم است که مبتلایان به بیماری‌های قلبی یا ریوی، سالمندان، کودکان و زنان باردار فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل خود را کاهش دهند.

 شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم‌بندی می‌شود. بر اساس این تقسیم‌بندی از عدد صفر تا ۵۰ هوا "پاک"، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا "قابل قبول(سالم) یا متوسط"، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا "ناسالم برای گروه‌های حساس"، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا "ناسالم برای همه گروه‌ها"، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا "بسیار ناسالم" و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا "خطرناک" است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها