موج
کدخبر : ۳۵۹۰۱۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-359018

مهدی رضایی معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت از حذف دفترچه‌های کاغذی بیمه سلامت تا شهریور سال ۱۴۰۰ خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، مهدی رضایی درخصوص آخرین وضعیت نسخه نویسی الکترونیکی در کشور گفت: هم اکنون نسخه الکترونیک در کلیه استانهای کشور مستقر گردیده است . در این طرح پزشکان اقدام به نسخه نویسی الکترونیک می نمایند و ارائه خدمات تجویز شده در داروخانه و مراکز پاراکلینیک با ارائه یک کد رهگیری امکان پذیر است .

معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت افزود: در مواردی که پزشک اقدام به تجویز در برگه های دفترچه داروخانه ، آزمایشگاه و تصویربرداری در زمان ارائه خدمت و با استفاده از فرآیند ثبت نسخه کاغذی اقدام به ثبت الکترونیک نسخه می نماید؛ در این فرایند کلیه قوانین رسیدگی در نسخه الکترونیک به صورت برخط کنترل می گردد و امکان محاسبه پرداخت از جیب بیمار وجود خواهد داشت.

وی تصریح کرد: بررسی مراکز فعال در طرح نسخه الکترونیک براساس آمار مراکز طرف قراداد دارای صورتحساب الکترونیک در آبان ماه و نیز مراکز جدید با ثبت حداقل یک نسخه الکترونیک در آذر ماه نشان می دهد ، بیش از ۸۰ درصد مطب ها ، داروخانه ها ، تصویربرداری ها و آزمایشگاهها در بخش غیر از دولتی دانشگاهی ( خصوصی ، خیریه و عمومی غیردولتی مراکز فعال در طرح نسخه الکترونیک هستند .

وی گفت: نسخه الکترونیک و حذف دفترچه های کاغذی تا شهریور ۱۴۰۰ استقرار پیدا می کند.

رضایی با اشاره به اینکه علاوه بر این سایر مراکز سرپایی اعم از درمانگاه ، فیزیوتراپی ، بخش سرپایی بیمارستان و در بیشتر استانها طرح نسخه الکترونیک را پیاده سازی کردند اظهار داشت: استقرار نسخه الکترونیک در بخش دولتی و حذف دفترچه های کاغذی در دستور کار قرار دارد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها