موج
کدخبر : ۳۵۷۶۳۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-357631

وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 133 در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری موج، کیفیت هوای تهران امروز دوشنبه 24 آذر 99 با شاخص 133 در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد. همچنین وضعیت کیفی هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته با شاخص میانگین 134 همچنان در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار داشته است.

بنا بر پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، در صبح روز دوشنبه ( 24 آذر 99) با توجه به عدم وزش باد مؤثر و انباشت آلاینده‌ها طی ساعات گذشته همراه با آغاز تردد خودروها و افزایش غلظت ذرات معلق، در بیشتر مناطق کیفیت هوا در محدوده ناسالم و ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت.

در طول روز نیز حاکمیت جو پایدار و آرام شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده‌ها را فراهم نخواهد کرد و به‌تبع آن کیفیت هوا در وضعیت نامطلوب باقی خواهد ماند.

با استمرار پایداری جو تا شامگاه دوشنبه همراه با افزایش ترافیک و درنتیجه تجمع ذرات معلق، انتظار می‌رود کیفیت هوا در مناطق پرتردد در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار بگیرد.

با تداوم این شرایط جوی تا نخستین ساعات روز سه‌شنبه (25 آذر 99) همراه با آغاز تردد خودروها احتمال می‌رود در بیشتر مناطق افزایش غلظت ذرات معلق سبب کاهش کیفیت هوا و برقراری وضعیت ناسالم (به‌ویژه برای گروه‌های حساس) گردد.

به‌تدریج با رشد ناپایداری جوی در طی روز احتمال می‌رود تا حدودی از غلظت آلاینده‌ها کاسته شود. در اواخر وقت سه‌شنبه با افزایش غلظت ذرات معلق ناشی از ترافیک شبانگاهی، کاهش کیفیت هوا در برخی مناطق پرتردد دور از انتظار نخواهد بود هر چند نسبت به شب گذشته از شدت کمتری برخوردار خواهد بود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها