موج
کدخبر : ۳۵۲۷۲۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-352723

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی اعلام کرد؛

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با اعلام غیرحضوری شدن ۳۰ خدمت تامین اجتماعی تا آخر بهمن ماه از آغاز نسخه نویسی الکترونیک خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، مصطفی سالاری در نشستی خبری با اشاره به شروع اجرای طرح «۳۰۷۰»، گفت:  نیاز بود سازمان تامین اجتماعی در زمینه تحول الکترونیک گام های جدی بردارد و قبلا هم اقداماتی در این زمینه انجام شده بود. اما در شرایط شیوع کرونا هم نیاز بود که مراجعه حضوری مردم به شعب را کاهش جدی دهیم و هم اینکه کاهش مراجعه مردم باعث کاهش هزینه و همچنین مانع از  اتلاف وقت می شود.

غیرحضوری شدن ۳۰ خدمت تامین اجتماعی با طرح «۳۰۷۰»

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه این موضوع در ایام شیوع کرونا مورد تاکید جدی مقام معظم رهبری و رئیس جمهور بوده است، گفت: برنامه ریزی زمانبندی فشرده و مستمر صورت گرفته و امروز زمان شروع این برنامه زمانبندی است. از ماه‌های گذشته تمهید مقدمات صورت گرفته و غیرحضوری شدن ۳۰ خدمت قرار است ۷۰ میلیون مراجعه را کاهش دهد و  به همین علت طرح ۳۰۷۰ نامگذاری شده. است.

سالاری ادامه داد: غیرحضوری شدن این خدمات تا آخر بهمن ماه طبق برنامه زمانبندی به طور کامل محقق می‌شود و به این ترتیب بیش از ۷۵ درصد مراجعه مردم را به شعب کاهش می‌دهد.

حذف ثبت درخواست برای هدیه ازدواج

به گفته وی، از امروز پرداخت هدیه ازدواج غیرحضوری خواهد شد و از این بعد بیمه شدگانی که ازدواج میکنند برای اخذ کمک هزینه ازدواج نیاز به مراجعه و حتی نیاز به درخواست ندارند، زیرا با ثبت احوال در تعامل هستیم و ازدواج های ثبت شده و احراز شرایط به صورت سیستمی انجام و همان روز پرداخت صورت می گیرد.

وی ادامه داد: خدمت دیگر این است که تحت تکفل بودن یا نبودن فرزندان اناث به صورت غیر حضوری استعلام می شود.

کاهش ۷۰ میلیون مراجعه با اجرای خدمات الکترونیک

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه هدفگذاری ما این است که ۳۰ خدمت اصلی را به صورت کاملا غیرحضوری ارائه کنیم گفت: اکنون ۹۶ میلیون مراجعه داریم که با اجرای این طرح ۷۰ میلیون مراجعه کاهش می یابد.  بخش دیگر از مراجعات با طرح نسخه الکترونیک کاهش پیدا خواهد کرد.

سالاری با اشاره به شعار طرح ۳۰۷۰ تحت عنوان "دوشنبه های دیجیتالی با طرح ۳۰۷۰"  عنوان کرد: تا بهمن ماه و هر دوشنبه، دو تا چهار سرویس با آمادگی کامل غیرحضوری خواهد شد.

آغاز نسخه نویسی الکترونیک از امروز

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه اجرای آزمایشی نسخه نویسی الکترونیک نیز از امروز شروع می‌شود،  اظهار کرد: حذف کامل نسخ کاغذی بستگی به مشارکت همه بخش ها دارد. ما آمادگی کامل داریم و هر پزشکی نسخه نویسی الکترونیک را انحام دهد همان زمان تسویه می کنیم یا ۳۰ درصد سهم داروخانه ها همان روز پرداخت می شود. امیدواریم نسخه نویسی الکترونیکی را با پوشش صد درصدی محقق کنیم و بتوانیم خدمات دهی را بهبود بخشیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها