موج
کدخبر : ۳۵۱۸۷۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-351877

جانشین پلیس راه راهور از محدودیت تردد از ساعت ۱۲ دوشنبه تا پایان روز جمعه در ۲۵ مرکز استان کشور خبر داد و گفت: اعمال محدودیت در تهران و کرج یکپارچه دیده شده یعنی یک مرکز استان و یک منطقه دیده شده و تردد بین آن‌ها ممکن است.

به گزارش خبرگزاری موج، جانشین پلیس راه راهور گفت: از روز دوشنبه ساعت ۱۲ ظهر تا ساعت ۲۴ جمعه ۱۶ آبان ورود خودروهای شخصی غیر بومی به ۲۵ مرکز استان و خروج خودروهای بومی از این مناطق ممنوع می‌شود.

سرهنگ ایوب شرافتی در برنامه تیتر امشب شبکه خبر با بیان این مطلب افزود: مبنا و ملاک عمل همکاران ما فقط پلاک خودروست و آن‌هایی که اصرار به ورود یا خروج کنند ۵۱۰ هزار تومان جریمه خواهند شد.

وی گفت: اعمال محدودیت در تهران و کرج یکپارچه دیده شده یعنی یک مرکز استان و یک منطقه دیده شده و تردد بین آن‌ها ممکن است.

معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت هم با اشاره به اینکه بگیر و ببند و نظارت از بالا به پایین همیشه مؤثر نیست افزود: همه مردم و اتحادیه‌ها و اصناف باید به وظایف خودشان با رعایت مقررات بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی و زدن ماسک عمل کنند تا شاهد مدیریت کرونا و بهبود اوضاع کسب و کار و معیشت همه باشیم.

محسن فرهادی با یادآوری اینکه سلامت و اقتصاد به هم مرتبط هستند گفت: متأسفانه در هفته گذشته ۴۳ درصد اصناف مقررات را رعایت نکردند که این عدد خیلی بزرگی است.

وی تاکید کرد: قطعی با تمام اصناف و کسبه‌ای که مقررات را رعایت نکنند براساس قانون برخورد می‌شود و این برخورد از تذکر در بار نخست تا بستن و معرفی به دستگاه قضائی در مراحل بعد می‌رسد.

فرهادی با اشاره به وخیم بودن اوضاع در ۲۵ استان گفت: علاوه بر اعمال محدودیت‌ها، قوانین و مقررات سختگیرانه بهداشتی هم در این استان‌ها و مراکز استان‌ها اجرا خواهد شد.

وی درباره وضع استان‌های شمالی هم افزود: افزایش فزاینده میزان ابتلا به کرونا و بستری‌ها و مرگ و میرها در استان‌های گیلان و مازندران و کاهش رعایت مقررات در این دو استان و همچنین خراسان رضوی که در روزهای تعطیل معمولاً مقصد سفر هموطنان هستند، ضرورت اتخاذ تدابیر و محدودیت‌های سختگیرانه‌تر را برای مدیریت بیماری ضروری کرد.

معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت همچنین گفت: در ۴۳ شهر هفته گذشته محدودیت‌های شغلی گروه ۲ (مشاغلی که فعالیتشان ضروری نیست مثل آرایشگاه‌های مردانه و …) هم اضافه شد و از چهارشنبه آینده محدودیت‌های گروه شغلی ۲ در ۴۶ شهر دیگر هم افزوده خواهد شد.

قاسم نوده فراهانی رئیس اتاق اصناف نیز با اشاره به دسته بندی اصناف و مشاغل در ۴ گروه توسط ستاد ملی کرونا گفت: گروه ۳ و ۴ نزدیک به ۹ ماه است که تعطیل اند یا باید آن‌ها را به کلی تعطیل کنیم و یا فکری برای معیشتشان بکنیم.

وی افزود: ما دیگر حریف این‌ها نمی‌شویم باید چه کار کنند، مردم باید خودشان مراقب خودشان باشند، وقتی می‌بینند هموطنانشان دارند می‌میرند، بالای سر هر فرد که نمی‌شود یک ناظر گذاشت.

رئیس اتاق اصناف گفت: گشت‌های نظارتی با همکاری بهداشت، نیروی انتظامی، بسیج، سازمان صمت و تعزیرات و اصناف برای نظارت بر رعایت مقررات در اصناف راه اندازی شده است و بی اغماض با همه متخلفانی که مقررات را رعایت نکنند برخورد می‌کنیم.

رضا اکبری معاون سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای هم با اشاره به ابلاغ فوری دستورالعمل روز یک شنبه به همه استان‌ها گفت: تمام مبادی فرعی و غیر اصلی مراکز استان‌ها تا ۲ شنبه ساعت ۱۲ شناسایی و مسدود خواهد شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

نظرات:
  • پاسخ

    داخل تهران که پر از ماشین های پلاک شهرستان بود و هست که اکثرا در حال جابجایی مسافر بوده و هستند و ما که هیچ برخورد و واکنشی ندیدیم . اسنپ برای خدمات ارزان خود رانندگان شهرهای اطراف را به تهران روانه کرده و همین موضوع برای تهران یک معضل دوچندان در این ایام کرونایی و آلودگی هوا شده است . مسئولان و متولیان و تاکسیرانی تهران باید و عاجلا در این موضوع ورود نمایند

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها