موج
کدخبر : ۳۴۹۳۶۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-349360

شریعتمداری خبر داد؛

وزیر رفاه اعلام کرد با مشارکت دستگاه‌های مربوط سند ملی سالمندان به عنوان نقشه راه کشور مورد توجه قرار گرفته است.

به گزارش خبرگزاری موج، محمد شریعتمداری در حاشیه دهمین جلسه شورای ملی سالمندان (کرونا؛ فرصتی برای تغییر نگاه به سالمندان) با بیان اینکه در زمینه تدوین سند ملی سالمندان فعالیت جدیدی صورت گرفته و موارد لازم با دقت پیگیری شده است گفت: دستگاه‌های همکار مشخص شده اند و از همه دست اندرکاران قدردانی می کنم.

وی افزود: در آستانه بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۰ در هیئت وزیران و رفتن به سمت تهیه‌ سند مهم برنامه هفتم توسعه، یکی از موضوعات بسیار مهمی که باید مورد توجه ما باشد مسئله سالمندان است که امروز حدود ۱۰ درصد جمعیت کشور را به خود اختصاص می دهند و عصاره ملت ایران و مورد احترام همگان هستند.

وزیر رفاه با بیان اینکه آینده جمعیت میانسال و جوان ما در چهره امروز سالمندان دیده می شود اظهار کرد: توجه به سالمندان به شکل الزام آور حقوقی و قانونی و خروج از نگاه حمایتی صرف به آنها از جمله مسائل مهمی بود که ضرورت تشکیل مجدد جلسه شورای ملی سالمندان را ایجاب می کرد. به ویژه آنکه ۱۰ سالی بود در زمینه تصویب سند ملی سالمندان علیرغم تکلیف قانونی اقدامی صورت نگرفته بود.

شریعتمداری افزود: با مشارکت دستگاه‌های مربوط سند ملی سالمندان به عنوان نقشه راه کشور مورد توجه قرار گرفته و تدوین شده و به مسائل گوناگون اعم از امور معیشتی، سلامت، رفاه، توانمندسازی، زندگی همراه با منزلت اجتماعی و نظیر آن توجه دارد.

وی با بیان اینکه این سند را به تصویب رساندیم و به امضای دکتر نوبخت، رئیس سازمان برنامه رسید و از سوی بنده ابلاغ شد گفت : این سند امروز نقشه راهی برای اجرای برنامه های سالمندان کشور است.

وزیر رفاه ادامه داد: در جلسه امروز به دبیرخانه شورا تکلیف شد که ظرف مدت سه ماه چارچوب لایحه قانونی جامع حمایت از سالمندان و موضوع سالمندی را تهیه کند تا به تصویب شورای ملی برسد و با تایید هیئت وزیران به مجلس شورای اسلامی تقدیم شود. همانطور که قبلا تهیه لوایح جامع در حوزه کودکان، نوجوانان و زنان را داشته ایم.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها