موج
کدخبر : ۳۴۶۳۷۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-346377

عضو شورای شهر تهران نسبت به تردد موتورسیکلت در بوستان های شهر و گلایه مردم در جلسه شورای شهر انتقاد کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، حجت نظری عضو شورای شهر تهران در تذکر پیش از دستور خود در جلسه صبح امروز شورای شهر با بیان اینکه امروز روز ملی گفت‌وگوی تمدن‌هاست که متاسفانه در تقویم ملی دیگر اهمیت چندانی به آن داده نشده است، گفت:  پیام مهم این روز، گفت‌وگو  بود که همچنان بهترین چاره‌ساز برای حل مشکلات داخلی و خارجی است که امیدوارم آیین گفت‌وگو در میان ما به فراموشی سپره نشود. در همین راستا جا دارد از شهرداران مناطق ۲ و ۵ بابت همکاری برای راه‌اندازی سمن‌سرای این دو منطقه تشکر کنم و امیدوارم حضور NGO ها در فضاهای عمومی و اشتراکی اینچنینی، بابت گفت‌وگوی بیشتر در جامعه مدنی را باز کند.

وی با بیان اینکه تذکرم در مورد تردد موتورسیکلت ها در پارک‌ها و بوستان‌های شهری است، افزود: مشکلی که بارها و بارها از سوی مردم به بنده منتقل شده و من سعی کرده‌ بودم تا به شکل تذکر موردی به مسئولان مربوطه آن را حل و فصل کنم، اما گویا مساله ورود موتورسیکلت‌ به پارک‌ها به معضلی بدل شده که مختص به یک یا دو پارک نیست که متاسفانه شهروندان بسیاری از تردد موتورسیکلت در پارک‌ها و بوستان‌های شهری گلایه دارند.

نظری با تاکید بر اینکه موضوع عجیب‌ این است که درصد قابل توجهی از این موتورسیکلت‌ها، نه موتورسیکلت متعلق به شهروندان بلکه موتورهای مربوط به متصدیان و نگهبانان پارک است که بعضا به شکل بدی هم اقدام به راندن این وسیله می‌کنند، گفت: من البته منکر ضرورت استفاده از موتورسیکلت برای مواقع ضروری و تامین امنیت در پارک نیستم، اما هیچ ضرورتی ندارد که نگهبانان پارک‌ها و مسئولان مربوطه بخواهند با موتورسیکلت در محوطه داخلی بوستان‌ها گشت‌زنی کنند، چه برسد به اینکه بخواهند با سرعتی نامناسب نیز درون پارک‌ها تردد کنند.

عضو شورای شهر تهران افزود: عجیب‌ این است که شهردار تهران که خود شهروندان را به استفاده از دوچرخه تشویق می‌کند، چگونه هنوز نتوانسته زیرمجموعه خود را برای حفظ جان و امنیت خاطر شهروندان مجاب کند که به‌جای موتورسیکلت، از دوچرخه برای تردد در پارک‌ها استفاده کنند؟ که در همین راستا از سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهرداری تهران می‌خواهم که ضمن اتخاذ تدابیر سخت‌گیرانه‌تر برای ورود و تردد موتورسیکلت در پارک‌ها ترتیبی اتخاذ شود که متصدیان و نگهبانان برای تردد در پارک‌ها از موتورسیکلت استفاده نکنند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها