موج
کدخبر : ۳۴۲۹۷۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-342979

درخواست دادستان کل کشور از رئیس جمهور؛

دادستان کل کشور از رئیس جمهور درخواست کرد ممنوعیت برگزاری مراسمات عزاداری در مساجد و تکایا رفع شود.

به گزارش خبرگزاری موج، تنها چند روز مانده به آغاز ماه محرم و مراسم عزاداری به یکباره خبری در برخی رسانه ها منتشر شد که حکایت از ممنوعیت برگزاری مراسم عزاداری در مساجد و تکایا و به طور کلی مکان های سرپوشیده داشت.

این خبر برای عزاداران و هیأت های مذهبی شوک بزرگی قلمداد می شد زیرا پیش از این گفته شده بود در تکایا و مساجد با ارتفاع بالای سقف برگزاری چنین مراسمی ایرادی ندارد.

حالا تنها با گذشت 3 روز از آغاز ماه محرم الحرام حجت الاسلام و المسلمین منتظری دادستان کل کشور از رئیس جمهور درخواست کرده است از آنجا که ممنوعیت برگزاری مراسمات عزاداری در مساجد و تکایا توسط معاون وزیر بهداشت اعلام گردیده و جزو مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا نیست این ممنوعیت رفع گردد.

دادستان کل کشور گفته است با عنایت به اینکه ممنوعیت برگزاری مراسم در مساجد و تکایا و محیط های بسته جزو مصوبات ستاد ملی کرونا نبوده و به صورت ناگهانی توسط معاون وزیر بهداشت اعلام گردیده و انتقادات فراوانی را به همراه داشته است؛ لذا مقرر فرمائید برگزاری مراسم در مساجد و تکایا با رعایت همان دستورالعمل های بهداشتی مصوب مجاز اعلام شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

نظرات:
 • پاسخ

  جناب منتظری عزیز
  اگر شما شب های عزاداری سرور و سالار شهیدان را در هیات ما عزاداری می کنید و در بین جمعیت می نشینید با رعایت پروتکل های بهداشتی! می توانید اینگونه اظهار نظر کنید.
  مثله اینکه از سطح جامعه خبر ندارید کسانی که هنوز جدی نگرفتند و شرط عقل را کنار می گذارند!
  بیایید با هم با حفظ پروتکل های بهداشتی عزاداری کنیم محمد جعفر جان

دیدگاه

مهمترین اخبار

 • گزارش
 • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها