موج
کدخبر : ۳۴۱۴۰۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-341400

شهردار تهران :

عصر امروز مسیر پادگان جی که سالها اجرای آن به طول انجامیده بود؛ با حضور شهردار تهران، اعضای شورای اسلامی شهر تهران و جمعی از مسئولان لشکری و کشوری به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرگزاری موج، شهردار تهران در آیین بهره برداری از پروژه های شهرداری منطقه ۹ گفت: امروز با بهره برداری از مسیر پادگان‌ جی ، یکی از محلات قدیمی تهران که حالت بن بست داشت و به عنوان یکی از مسیرهای اصلی که در زندگی روزمره مردم نقشی تعیین کننده را ایفا می کرد، به بهره برداری رسید. در حقیقت نقش بسزایی در زندگی مردم این محدوده خواهد داشت که در این مسیر باید از نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران و وزارت دفاع که همکاری خوبی داشتند، قدردانی کنیم.

وی با تشکر از ارتش جمهوری اسلامی ایران و وزارت دفاع برای این همراهی با ذکر اینکه امسال شاهد اتفاقات خوبی در سطح شهر تهران خواهیم بود گفت: اوراق مشارکت سال ۹۷ را کامل گرفتیم و اوراق مشارکت سال ۹۸ نیز که در بودجه آمده بود، نقد شده بر همین اساس ۱۲ ایستگاه مترو در خطوط شش و هفت به بهره برداری خواهند رسید و به این ترتیب مترو از سلوقون به شهر ری متصل خواهد شد.

وی از اضافه شدن تعداد زیادی ازاتوبوس ها به ناوگان حمل و نقل عمومی تهران خبرداد و گفت: برای ۱۲۰ دستگاه اتوبوس و ۱۲۰ دستگاه مینی بوس با ایران خودرو دیزل قرارداد منعقد کردیم تا به این ترتیب کمی بر فشار بر حمل و نقل عمومی به ویژه با شرایط کرونا کم کنیم.

شهردار تهران در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به تحریم های ظالمانه ای که علیه ایران وجود دارد، گفت: این تحریم ها بهم ریختگی اوضاع داخلی کشور را به عنوان هدف دنبال می کند لذا همه وظیفه داریم در این شرایط سخت خدمت بهتری به مردم ارائه کنیم. تا امروز ۳۰۰ دستگاه اتوبوس مقرر شده که با تامین اعتبارات دولتی به شبکه حمل و نقل عمومی تهران تزریق شود و پنج هزار دستگاه تاکسی نیز به ناوگان تاکسیرانی تزریق خواهد شد.

حناچی سپس به موضوع فضای سبز و توسعه آن پرداخته و تاکید کرد: یکی از اهداف ما توسعه فضای سبز در محدوده قانونی شهر تهران است به ویژه در محدوده های پرتراکم همانند مناطق ۹، ۱۰، ۱۱ و... به این ترتیب توسعه فضای سبز در مناطقی که سرانه فضای سبز پایینی دارند، در دستور کار قرار گرفتند.

وی در بخش دیگری از صحبت های دیگر خود به موضوع مطالبه مردم منطقه 9 برای دو طرفه شدن زیرگذر استاد معین اشاره کرد و افزود: تقاضای دو طرفه شدن این زیرگذر با باز شدن مسیر پادگان جی و کاهش ترافیک محدوده و خارج شدن محدوده از حالت بن بست اجرایی شد. در همین مدتی که مسیر پادگان جی باز شده است در بازدیدهای سرزده دیدم که این فضا برای جوانان همین محل به عنوان فضای فراغت و دوچرخه سواری انتخاب شده است.

به گفته حناچی؛ قطعا تقاضای مردم برای اتصال اتوبوسرانی با باز شدن مسیر پادگان جی نیز توسط معاونت حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران تعقیب خواهد شد.

وی در نهایت به بازدید خود از تولید قطار شهری داخلی اشاره کرد و گفت: روز دوشنبه از پروژه ای بازدید کردیم که باعنوان قطار شهری داخلی شناخته می شود. پروژه ای که از طراحی تا اجرای آن تا پایان سال در داخل کشور تولید خواهد شد و قطعات آن را تا ۸۰ درصد بومی سازی خواهیم کرد لذا تحریم ها فرصت هایی را به وجود آورده که می توانیم از آنها بهره مناسبی بگیریم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها