موج
کدخبر : ۳۳۷۲۲۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-337228

سید مرتضی بختیاری از حمایت کمیته امداد امام خمینی از ۳۷۵ هزار دانش‌آموز تحت پوشش این سازمان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، سید مرتضی بختیاری رئیس کمیته امداد در مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری با بنیاد فرهنگی خاتم‌الاوصیا(عج) با بیان اینکه کار فرهنگی، اساس برنامه‌ها در کمیته امداد خمینی است، گفت: هماهنگی و هم‌افزایی در راستای ارائه خدمات حمایتی با رویکرد امداد فرهنگی و اشتغال به جامعه هدف این نهاد، از مهم‌ترین اهداف تفاهم‌نامه با بنیاد فرهنگی خاتم‌الاوصیا(عج) است.

 وی بر اهمیت توانمندسازی خانواده‌های تحت حمایت تأکید کرد و افزود: باید از همه امکانات امداد و بنیاد فرهنگی خاتم‌الاوصیا(عج) در جهت ارتقای روحیه مشارکت عمومی و افزایش اعتماد به نفس مددجویان بهره ببریم.

رئیس کمیته امداد ، وجود ۳۷۵ هزار دانش‌آموز تحت حمایت این نهاد را یک ظرفیت بزرگ برای انجام اقدامات فرهنگی دانست و ادامه داد: انجام هزینه برای برنامه‌های فرهنگی دانش‌‎‌آموزان، در واقع سرمایه‌گذاری بلندمدت برای کشورمان است زیرا این کودکان و نوجوانان، آینده‌سازان ایران اسلامی هستند.

بختیاری به  موفقیت‌های کشورمان در حوزه‌های مختلف علمی همچون فناوری نانو و شرکت‌های دانش‌بنیان اشاره کرد و گفت: بنیاد فرهنگی خاتم‌الاوصیا(عج) به عنوان یک نهاد مردمی برآمده از اندیشه‌های انقلابی و جهادی، می‌تواند با اشتراک‌گذاری توان و امکانات خود در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی همچون اعتیاد و طلاق کمک کند و با ارائه خدمات داوطلبانه و مشا‌وره‌های فرهنگی، در کاهش نابرابری‌های اجتماعی موثر باشد.

 سید احمد عبودتیان، مدیرعامل بنیاد فرهنگی خاتم‌الاوصیا(عج) نیز در این مراسم با بیان تاریخچه و گزارش عملکرد فعالیت‌های این نهاد، گفت: برنامه‌های پیشگیرانه بنیاد در حوزه آسیب‌های اجتماعی متناسب با جامعه هدف کمیته امداد و با تأکید بر آموزش‌های فرهنگی تنظیم شده و در این زمینه بسته‌های آموزشی و محصولات فرهنگی مختلف تولید خواهد شد.

وی بر همکاری این نهاد با دبیرخانه تشکل‌های جهادی در کمیته امداد تأکید کرد و افزود: براساس این تفاهم‌نامه در زمینه اجرای برنامه‌های علمی، فرهنگی، آموزشی و تربیتی و همچنین ترویج فرهنگ خیر و احسان، با کمیته امداد تعامل داریم.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها