موج
کدخبر : ۳۳۰۸۸۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-330883

شانه‌ساز:

رئیس سازمان غذا و دارو گفت: اقدامات به موقع ایران برای مهار ویروس کرونا منجر شد که ایام کرونا به افتخاری برای کشور تبدیل شود.

به گزارش خبرگزاری موج، محمدرضا شانه ساز رئیس سازمان غذا و دارو  در همایش تجلیل از همیاران سلامت با اشاره به اینکه در روزهای اول شیوع کرونا، موج بیماری بیشتر از پیش ‌بینی‌های صورت گرفته بود، گفت: از همان روزهای اول وزیر بهداشت سعی کرد اهمیت موضوع را در دولت بازتاب دهد و حساسیت امر را به سایر اعضا القا داده و موجبات تصمیم‌ های جدی‌ تر را مهیا کند  که بر این اساس ممنوعیت پرواز چین (که با مقاومت‌هایی مواجه بود) و همچنین ممنوعیت صادرات ماسک محقق شد.

رئیس سازمان غذا و دارو افزود: در روزهای اول شیوع کرونا بررسی‌ها نشان داد که متأسفانه ذخیره مناسبی در مورد ماسک نداریم، اولین اقدام این بود که ممنوعیت عرضه ماسک در داروخانه‌ها و فروشگاه‌ ها اعمال‌شده  و برای استفاده کادر درمان و بیماران بستری هدایت شد، اما بااین‌حال هنوز فاصله ظرفیت و نیاز کشور بسیار معنادار بود.

معاون وزیر بهداشت با اشاره به اینکه قبل از شیوع کرونا میزان تولید روزانه ماسک‌های سه لایه  در کشور ۱۲۰ تا ۱۵۰ هزار عدد بود، اظهار کرد: پس از شروع کرونا در کشور نیاز به ماسک سه لایه صنعتی به ۱۰ برابر رسید، همچنین تعداد تولید ماسک n۹۵ نیز در روز به  ۵ هزار عدد می‌رسید که پس از شیوع بیماری به بالغ‌بر ۱۰۰ هزار عدد رسید.

شانه ساز خاطرنشان کرد: فرمول حضرت امام (ره) و استفاده از آن توسط مقام معظم رهبری در بحران‌ها، ما را به سمت استفاده از پتانسیل نیروهای بسیجی هدایت کرد؛ هنگامی‌که به وزیر بهداشت پیشنهاد استفاده از ظرفیت بسیج اصناف، قرارگاه‌ها و موکب‌ها را دادم، وزیر بهداشت صد در صد موضوع را پذیرفت و بلافاصله جلسات با نمایندگان این نهادها برگزار شد و دیدیم که قبل از شروع جلسات کار جهادی را برای پاسخگویی به نیازها شروع کرده بودند.

رئیس سازمان غذا و دارو با تقدیر از بخش‌هایی که روزهای اول به کمک وزارت بهداشت آمدند، گفت: صنایع دفاع و نیروهای مسلح یکی از نهادها بودند که واقعا با تمام وجود به میدان آمدند؛ وزارت دفاع به‌عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده الکل، تمام ظرفیت و ذخایر استراتژیک خود را در اختیار ما گذاشت و توانستیم تا ۱۵ اسفند ۹۸ نیاز مواد ضدعفونی‌کننده در مراکز درمان و پس ‌از آن سایر بخش‌ها را مرتفع کنیم.

وی افزود: همچنین نیروهای مسلح در تامین ماسک n۹۵ و سه لایه به میدان آمدند و تمام ظرفیت خود را در اختیار وزارت بهداشت قراردادند.

شانه ساز تصریح کرد:در شرایطی که دشمنان منتظر بودند که ضعف کشور را درگیر و دار با کرونا شاهد باشد، اما کشور ما در امنیت کامل به موفقیت‌های بزرگی دست ‌یافته و این عرصه به افتخاری برای کشور تبدیل‌شده است؛ در حالی که تمام دنیا با آشفتگی و ناامنی مواجه هستند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها