موج
کدخبر : ۳۲۹۰۸۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-329080

نرگس رجایی گفت: توصیه‌های مدیریت پسماند در سطح مناطق 22 گانه شهر تهران با انتشار مفاهیم مدیریت پسماند در شرایط شیوع کرونا در قالب پوستر ارائه می شود.

به گزارش خبرگزاری موج، نرگس رجایی معاون امور اجتماعی و فرهنگی سازمان مدیریت پسماند شهرداری گفت: با در نظر گرفتن شرایط بحران کنونی و به منظور حفظ فاصله اجتماعی و عدم مواجهه مستقیم با شهروندان توصیه های مدیریت پسماندی با رویکرد کاپ ( کاهش پسماند) در قالب پوستر های آموزشی به شهروندان، در ساختمان های تجاری و اداری، مراکز وابسته به شهرداری، سرای محلات و سطح محلات مناطق ارائه می شود.

وی با تاکید بر رویکرد جدید شهرداری تهران در حوزه مدیریت پسماند یعنی طرح کاپ (کاهش پسماند) و شیوه‌های مدرن و جدید فرهنگ‌سازی و آموزش افزود: ترویج  ضرورت مدیریت بهینه پسماند و بازیافت مواد و اثرات آن در حفاظت از محیط زیست خصوصاً در شرایط بحران کنونی از رسالت های مهم سازمان مدیریت پسماند است که در همین راستا و به منظور جلب همکاری عمومی خصوصاً مشارکت آگاهانه شهروندان برنامه های فرهنگ سازی در قالب طرح های آموزشی از سوی معاونت اجنماعی سازمان مدیریت پسماند تهیه و توسط مناطق 22 گانه ، در سطح نواحی اکران می شود.

رجایی با اشاره به ضرورت به روز رسانی برنامه‌های آموزشی و فرهنگی متناسب با نیاز و شرایط شهروندان، اظهار داشت: پویش فرهنگی و آموزشی «#پس ازاین» که از سال گذشته آغاز و با استقبال چشمگیر شهروندان و اهالی فرهنگ همراه بوده شیوه‌های نوین، علمی و خلاقانه خود را با شرایط و بحران کنونی شهر و اقتضائات جامعه، تطبیق داده و با انتشار مفاهیم مدیریت پسماند در شرایط شیوع کرونا با محوریت کاپ مخاطبین خود را به مدیریت بهینه پسماند دعوت می کند.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی سازمان در ادامه گفت: این سازمان با استفاده از ظرفیت رسانه‌های اجتماعی، مشارکت عملیاتی و مستمر با سازمان‌های مردم‌نهاد و گروه‌های مردمی، اجرای ویژه برنامه‌های مناسبتی، آموزشی و همچنین ادارات مدیریت پسماند و تشکیل دبیرخانه همیاران کاپ با بهره گیری از اندیشه متخصصان و صاحب‌نظران فرهنگ و هنر، بهترین شیوه‌های اجرای برنامه‌ها متناسب با شرایط اجتماعی امروز حاکم بر شهر را ارائه می دهد.

وی ضمن بیان مضامین پوستر های اکران شده در سطح مناطق شامل کاربرد ماسک، دستکش و ساک پارچه ای قابل شستشو ، شستشو و ضد عفونی سطوح با دستمال پارچه ای به جای دستمال کاغذی، پخت غذا به میزان کافی در دوران قرنطینه خانگی، آبگیری پسماندتر و کاهش حجم زباله های خشک و... اظهار امیدواری کرد که با انجام اقدامات توصیه شده در راستای کاهش تولید زباله و اجرای طرح «کاپ» و با همدلی و تعامل شهروندان مکمل سایر برنامه ها در بحران کنونی شهر باشیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها