موج
کدخبر : ۳۱۹۵۱۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-319518

رسولی:

نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی گفت: بر اساس لایحه متمم، رقم دقیق بودجه سال 98 شهرداری تهران به ۲۴ هزار و ۱۸۵ میلیارد تومان افزایش یافت.

به گزارش خبرگزاری موج، سید حسن رسولی، نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی در جلسه علنی امروز بررسی لایحه بودجه سال 99 شهرداری تهران ، سازمانها، و شرکت‌های تابعه (بخش‌های درآمدها، منابع و تبصره‌ها) در شورای اسلامی شهر تهران گفت: خدمت دست اندرکاران انتخابات دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی خسته نباشید می گویم و صرف نظر از کیفیت فرایند اجرای قانون انتخابات که بحث‌های فراوانی دارد، به آن دسته از منتخبین مردم که در مرحله اول موفق شدند به مجلس راه یابند، تبریک عرض می‌کنم و امیدوار هستم برای اداره کشور در شرایط سخت معیشتی مردم توان پیگیری لازم را داشته باشند.

وی درباره کلیات لایحه بودجه شهرداری تهران در سال ۱۳۹۹، اظهار کرد: بودجه سال ۹۸ که اولین سال برنامه سوم توسعه شهر تهران است، ۱۸ هزار و ۸۲۰ میلیارد تومان بود. بر اساس جدول منابع و مصارف مصوب برنامه سوم، مقرر شد شهرداری در برنامه پنج ساله حداقل به میزان ۱۵۰ هزار میلیارد تومان تامین منابع کند. از آنجا که تصویب برنامه به طول انجامید، شهرداری لایحه متمم سال ۹۸ را تهیه و به شورا ارسال کرد تا فاصله بودجه امسال نسبت به برنامه سوم بیشتر نشود.

نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران، تاکید کرد: بر اساس لایحه متمم، رقم دقیق بودجه سال 98 شهرداری تهران به ۲۴ هزار و ۱۸۵ میلیارد تومان افزایش یافت.

رسولی گفت: بودجه شهرداری برای سال ۹۹ مطابق با لایحه ارسالی ۳۰ هزار و ۲۱۰ میلیارد تومان بود که پس از بررسی در کمیسیون‌های برنامه و بودجه و تلفیق رقم بودجه به ۳۱ هزار ۳۳۲ میلیارد تومان افزایش یافت و معتقدیم این عدد با اصول حاکم بر نظام بودجه‌ریزی همچون تحقق پذیری، واقع‌بینی، انعطاف پذیری و سایر بایسته‌هایی بودجه تطابق دارد.

وی با بیان اینکه در بودجه سال ۹۸ سهم درآمدهای پایدار به ۳۷ درصد افزایش یافت که این پیام خوبی است، افزود: رقم بودجه سال ۹۹ نسبت به بودجه سال مصوب اولیه سال ۹۸، ۶۶ درصد و نسبت به متمم بودجه ۳۰ درصد افزایش یافت.

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران با بیان اینکه ۱۰ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل ۱۰۴ پروژه اولویت‌دار شهرداری در سال‌های آینده در بودجه ۹۹ لحاظ شده است، تصریح کرد: در اجرای راهبرد شورای پنجم با هدف کاهش بودجه هزینه و افزایش بودجه سرمایه‌ی، سهم بودجه سرمایه به ۴۷ درصد افزایش و سهم بودجه هزینه به ۲۴ درصد کاهش یافته است.

رسولی با بیان اینکه ۸۰۰ میلیارد تومان کمک به حوزه منابع انسانی در بخش هزینه در سال ۹۹ در نظر گرفته شده است، اعلام کرد: ۳ هزار نفر از نیروهایی که تمایل به بازنشستگی پیش از موعد دارند، تعدیل خواهند شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها