موج
کدخبر : ۳۱۴۷۷۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-314779

سرهنگ هادیانفر:

رییس پلیس راهور ناجا گفت: نقاط حادثه‌خیز کشور نسبت به سال‌های گذشته در کاهش تصادفات اثر بخش‌تر شده‌است و در این راستا 251 نقطه حادثه‌خیز حاد در کشور وجود دارد که 11 نقطه در استان فارس است که اگر این تعداد کاهش یابد به 31 درصد می‌رسد.

به گزارش خبرگزاری موج،  سرهنگ سید کمال هادیانفر ، رییس پلیس راهور ناجا در نشست شورای هماهنگی راهبردی استان فارس گفت: برقراری ایمنی تردد و حوزه تصادف مشکل جدی دنیا است و دراین راستا سالانه یک و نیم میلیون نفر جان خود را بر اثر تصادف  از دست می‌دهند.

وی با اشاره به اینکه وقوع تصادف در دنیا عامل هفتم و در ایران عامل چهارم است، افزود: تولید ناخالص ملی در کشور به میزان 8 درصد است در صورتی که سالانه بر اثر تصادف 7 درصد هزینه بر کشور تحمیل می‌شود.

رئیس پلیس راهور ناجا با اشاره به اینکه در برنامه توسعه پنجم ،  مجلس دولت را مکلف کرد 31 درصد به ازای هزار خودرو تصادف راکاهش دهد، گفت: در سال 85 حدود 27 هزار کشته و 26 تا 27 نفر مجروح به ازای هر کشته روی داده‌است.

وی تصریح کرد: سال گذشته در شهر‌های کشور بر اثر تصادف  17 هزار و 183 نفر جان خود را از دادند و بیش از هزار و 365  نفر هم مجروح  شدند.

رییس پلیس راهور ناجا بیان داشت: با احتساب میزان مرگ و میر ناشی از تصادف از هر 100 نفر 20 نفر جان خود را از دست می‌دهند و با اتفاقاتی که در کشور صورت گرفته به مرز 21 نفر افزایش می‌یابد.

هادیانفر اضافه کرد:  بیش از 33 دستگاه در حوزه حوادث و سوانح ترافیک نقش داشته و در این مورد پلیس، راهداری، هلال احمر، وزارت بهداشت و درمان و شهرداری‌ها مقدم هستند.

وی با تاکید براینکه هرگاه تصادف مهم‌ترین دغدغه دولت بوده است شاهد کاهش تصادف بوده‌ایم، گفت: نقاط حادثه‌خیز کشور نسبت به سال‌های گذشته در کاهش تصادفات اثر بخش‌تر شده‌است و در این راستا 251 نقطه حادثه‌خیز حاد در کشور وجود دارد  که 11 نقطه  در استان فارس است که اگر این تعداد کاهش یابد به 31 درصد می‌رسد.

هادیانفر ابراز داشت: برای برون رفت از مشکل تصادف به ویژه محدود بودن منابع باید به سمت فناوری‌های نوین، آنالیز و تحلیل داده‌های هوشمندانه گام برداشته شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها