موج

سخنگوی ناجا گفت: عوامل انداختن یک کودک کار در سطل زباله با تنگ شدن عرصه به خود نهایتا امروز صبح خود را به دستگاه های امنیتی معرفی کردند.

به گزارش خبرگزاری موج،  سردار احمد نوریان ، سخنگوی ناجا گفت: به دنبال انتشار کلیپی در فضای مجازی و تشویش اذهان عمومی مبنی بر انداختن یک کودک کار توسط چند نفر در سطل زباله در کرج با تاکید فرمانده ناجا و پیگیری عوامل انتظامی استان البرز، افراد خاطی با تنگ شدن عرصه به خود نهایتا امروز صبح (11 آذر) خود را به دستگاه های امنیتی معرفی کردند.

گفتنی است روز گذشته کلیپی مبنی بر آزار یک کودک زباله گرد در فضای مجازی دست به دست شد؛ در این کلیپ فردی کودک زباله گرد را به درون سطل زباله بزرگ اهنی در کنار خیابان هل داد وانداخت و سپس با تعدادی دیگر کودک را مورد استهزا و خنده قرار دادند.

اسدالله حیدری مدیرکل بهزیستی استان البرز به خبرنگار خبرگزاری موج، گفت: روز گذشته تصویری در فضای مجازی منتشر شد که در آن، یک جوان در فردیس، در اقدامی ناپسند، یک کودک دوره‌گرد را به درون سطل زباله پرتاب کرد و همراه وی، در حالی که می‌خندید، اقدام به ضبط تصویر موصوف می‌کرد، لذا بلافاصله پیگیری موضوع در دستور کار ما قرار گرفت که با ورود دادستان محترم البرز، این 2 جوان کودک آزار دستگیر و تحویل مقامات قضایی شدند.

حیدری، ادامه داد: بی‌تردید با ورود دادستانی به عنوان مدعی‌العموم، شکوائیه اداره کل بهزیستی البرز تاثیری در روند پرونده ندارد اما، موضوع با جدیت پیگیری خواهد شد تا کودک آزاران مجازات شوند.

او، تاکید کرد: حساسیت رسانه‌ها به موضوع در این مسیر راهگشا بود، لذا امیدواریم در راستای عمل به تعالیم قرآنی و اجرای فرهنگ ایرانی اسلامی، در آینده شاهد چنینین ناهنجاری‌ هایی در سطح کشور و استان البرز نباشیم.

کودک آسیب دیده فردیسی تحت نظر قرار می‌گیرد

اسدالله حیدری، افزود: از صبح امروز، جستجو برای یافتن کودک آسیب دیده آغاز شده و همکاران ما در مرکز مداخلات اجتماعی مامور شده اند تا این کودک خردسال را تحت نظر قرار داده و از او دلجویی کنند.

مدیرکل بهزیستی البرز، گفت: این کودک در مرکز مداخلات اجتماعی بهزیستی تحت نظر قرار خواهد گرفت و اقدامات تامینی لازم جهت بهبود شرایط روحی و روانی و سایر نیازهای اجتماعی وی انجام خواهد شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

نظرسنجی

آیا شما بسته حمایت معیشتی دولت را دریافت کرده اید؟
نتایج