موج

محسن هاشمی:

رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: ما در کشورمان خوب کار می کنیم و قانون زیاد می نویسیم اما به موعد اجرا که می رسد آنقدر خوب اجرا نمی کنیم.

به گزارش خبرگزاری موج، محسن هاشمی ، رئیس شورای اسلامی شهر تهران شامگاه امشب (9 آذر) در مراسم روز جهانی و هفته ملی افراد دارای معلولیت که در برج میلاد برگزار شد اظهار کرد: یکی از محورهای مربوط به معلولان موضوع نگرش افراد جامعه به افراد دارای معلولیت است.

وی ادامه داد: معلولیت دو منشأ دارد یا ژنتیک است یا در طول زندگی فرد بر اثر اتفاقاتی که می افتد معلولیت ایجاد می شود.

رییس شورای اسلامی شهر تهران خاطرنشان کرد: در جهان ده درصد جامعه معلولیتهایی با درجات مختلف تشکیل می دهد و در ایران هم اگر چه یک و نیم میلیون معلول تحت پوشش هستند اما تعداد حتما بیش از این است.

* تعداد معلولین در کشور حدود سه میلیون نفر است

محسن هاشمی گفت: به نظر می رسد تعداد معلولین حدود سه میلیون نفر است که باید حواسمان به این افراد در کل کشور باشد زیرا قشر عظیمی را به خود اختصاص می دهند.

وی افزود: متاسفانه در هیچ کدام از سازمانها از جمله شهرداری ها به این موضوع به اندازه کافی توجه نشده است که این یک نقص در مدیریت محسوب می شود.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: موضوع جالب این است که همه معلولان اگر یک نقصی به صورت خدادادی دارند حتما یک وجه متمایز و ویژه دارند که متاسفانه ما در کشف این ویژگی برتر فرد معلول ناتوان بوده ایم.

محسن هاشمی تصریح کرد: وقتی آن قدرت برتر معلولین شناسایی شود و تشویق شده و آن استعداد شکوفا شود منجر به رشد بیشتر معلول و همچنین شکوفایی ابعاد دیگر زندگی آن فرد می شود.

وی گفت: موضوع دوم بحث مناسب سازی و بحث پیاده سازی قوانین موجود است. اتفاقا در حوزه معلولین هم قوانین زیاد است و جالب است که بدانید قوانین این حوزه اتفاقا قوانین به روز و جدید هستند.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران افزود: ما در کشورمان خوب کار می کنیم و قانون زیاد می نویسیم اما به موعد اجرا که می رسد آنقدر خوب اجرا نمی کنیم.

* تنها ۲۵ درصد ساختمانهای دولتی مناسب ساخته شده اند

محسن هاشمی ادامه داد: امروز براساس آمار تنها ۲۵ درصد ساختمانهای دولتی مناسب ساخته شده اند و درست ساخته شده اند در حالی که براساس قوانین باید همه ساختمانها اینگونه ساخته شود.

وی افزود یادش بخیر در زمان آقای قالیباف ایشان می گفتند که من ایستگاه مترویی را افتتاح نمی کنم مگر اینکه پله برقی داشته باشد کاش در آن زمان ایشان می گفتند ایستگاه مترویی افتتاح نمیکنم مگر اینکه آسانسور برای تردد معلولان داشته باشد.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: قرار دادن این آسانسورها شاید حتی از پله برقی هایی که نصب کرده ایم هم ارزان تر می شد و هزینه مان کمتر می شد.

محسن هاشمی ادامه داد: ۶۰ درصد مردم می گویند فضای شهر برای معلولان مناسب نیست و از آن ۴۰ درصد باقی مانده هم بخشی می گویند همه شهر مناسب نیست.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

نظرسنجی

آیا شما بسته حمایت معیشتی دولت را دریافت کرده اید؟
نتایج