موج

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص ۱۰۷ همچنان در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری موج، لیلا نظری سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از آخرین وضعیت کیفی هوای تهران دوشنبه ۴ آذر ۹۸ خبر داد و اظهار کرد: کیفیت هوای تهران طی 24 ساعت گذشته با شاخص میانگین 1۰۸ در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت و همچنین وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر نیز با شاخص ۱۰۷ همچنان در وضعیت ناسالم  برای گروه های حساس قرار دارد.

نظری گفت: بنا بر پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، در نخستین ساعات روز دوشنبه (4 آذر 98) با حاکمیت جو نسبتاً پایدار و آسمان ابری همراه با ازدیاد تردد خودروها، شاهد افزایش غلظت ذرات معلق، غبار صبحگاهی و برقراری شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس در بیشتر مناطق خواهیم بود.

وی افزود: با تداوم این وضعیت جوی در طی روز و عدم وزش باد مؤثر، پراکندگی آلاینده‌ها محدود شده و در برخی مناطق پرتردد کیفیت هوا در وضعیت نامطلوب باقی خواهد ماند.

وی ادامه داد: در ساعات پایانی دوشنبه نیز افزایش غلظت ذرات معلق و برقراری شرایط نامطلوب کیفیت هوا در بیشتر مناطق دور از انتظار نخواهد بود.

نظری اظهار کرد: شرایط جوی آرام و انباشت آلاینده‌ها تا صبح روز سه‌شنبه (5 آذر 98) ادامه داشته و هم‌زمان با آغاز تردد خودروها بر غلظت ذرات معلق افزوده شده و درنتیجه احتمال می‌رود کیفیت هوای پایتخت در شرایط ناسالم به‌ویژه برای گروه‌های حساس قرار بگیرد.

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در پایان گفت: در طی روز نیز جو آرام و آسمان صاف باعث تجمع آلاینده‌ها شده و به‌تبع آن پیش‌بینی می‌شود که در ساعات اوج ترافیک شبانگاهی در اکثر مناطق پایتخت، وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس برقرار گردد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

نظرسنجی

آیا شما بسته حمایت معیشتی دولت را دریافت کرده اید؟
نتایج