موج

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 119 همچنان در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری موج، لیلا نظری سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از آخرین وضعیت کیفی هوای تهران یکشنبه  ۳ آذر ۹۸ خبر داد و اظهار کرد: کیفیت هوای تهران طی 24 ساعت گذشته با شاخص میانگین 11۰ در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت و همچنین وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر نیز با شاخص 119 همچنان در وضعیت ناسالم  برای گروه های حساس قرار دارد.

نظری گفت:  بر اساس نتایج حاصل از پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، در صبح روز یکشنبه (3 آذر 98) برقراری شرایط جوی نسبتاً پایدار و آرام و آسمان ابری با احتمال بارش پراکنده همراه با ازدیاد تردد خودروها سبب تجمع آلاینده‌ها در سطح شهر شده و در برخی مناطق شاهد کاهش کیفیت هوا خواهیم بود.

وی افزود: در طی روز، رشد ابر و احتمال ادامه بارش سبب افزایش ترافیک شده و درنتیجه احتمال می رود در مناطق پرتردد کیفیت هوا در وضعیت نامطلوب باقی بماند.

وی ادامه داد: با تداوم وضعیت جوی تا اواخر وقت یکشنبه و کاهش ناپایداری جوی، در ساعات اوج ترافیک شبانگاهی تجمع ذرات معلق در سطح شهر تهران و برقراری شرایط نامطلوب دور از انتظار نخواهد بود.

نظری اظهار کرد: این شرایط جوی تا صبحگاه روز دوشنبه (4 آذر 98) ادامه داشته و هم‌زمان با آغاز تردد خودروها، غلظت ذرات معلق افزایش یافته و پیش‌بینی می‌شود در برخی مناطق کیفیت هوا در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار بگیرد.

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در پایان گفت: با کاهش ابرناکی و حاکمیت جو پایدار در بعدازظهر، شرایط برای تجمع آلاینده‌ها فراهم خواهد شد به‌طوری‌که در شامگاه دوشنبه در ساعات اوج ترافیک، افزایش غلظت آلاینده‌ها در اکثر مناطق باعث کاهش کیفیت هوا و برقراری شرایط ناسالم (به‌ویژه برای گروه‌های حساس) خواهد شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

نظرسنجی

آیا شما بسته حمایت معیشتی دولت را دریافت کرده اید؟
نتایج