موج

مهدی جمالی نژاد:

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رییس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور از تدابیر اتخاذ شده دولت برای حمایت از سامانه های حمل و نقل عمومی درون شهری در پی اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت خبرداد.

 به گزارش خبرگزاری موج به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، مهدی جمالی نژاد با اعلام اینکه تدابیر اتخاذ شده دولت برای حمایت از سامانه های حمل و نقل عمومی درون شهری در پی اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت شکل گرفته است افزود: با توجه به اجرای طرح سهمیه بندی سوخت بنزین، در گام نخست، سهمیه مناسب برای کلیه ناوگان فعال در حوزه حمل و نقل عمومی شهری بنزین سوز با نرخ دولتی در نظر گرفته شده است.

وی افزود: سهمیه ناوگان تاکسی تک سوز 400 لیتر و دوگانه سوز 200 لیتر در ماه است.

وی اضافه کرد: تدابیر حمایتی در مورد آژانس های مسافری و سرویس مدارس در حال پیگیری می باشد و ظرف هفته جاری اعلام می شود در مورد تاکسی های بین شهری هم با نمایندگانشان جلسه می گذاریم و ظرف چند روز تعیین خواهد شد.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور در ادامه اظهار کرد: تاکسی های اینترنتی با پیمایش بالای 200 کیلومتر در ماه، در طول ماه از تدابیر حمایتی در بخش حمل و نقل عمومی استفاده خواهند نمود.

جمالی نژاد توضیح داد: پیمایش سفر تاکسی های اینترنتی تجمیع شده و در ابتدای ماه بعد، مابه التفاوت قیمت سوخت به نرخ 1500 تومان محاسبه و به کارت بانکی رانندگان واریز می شود.

وی همچنین گفت: سهمیه وانت بارهای کم مصرف بنزینی 200 لیتر، سهمیه وانت بارهای دوگانه سوز60 لیتر در ماه، سهمیه وانت بارهای پرمصرف بنزینی 300 لیتر و سهمیه وانت بارهای دوگانه سوز 120 لیتر در ماه در نظر گرفته شده است.

وی همچنین متذکر شد: نرخ سوخت CNG تغییر قیمت نکرده و نخواهد کرد.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور  در ادامه  از فعال شدن کارگروهی تخصصی در وزارت کشور برای پایش مستمر وضعیت سامانه های حمل و نقل عمومی شهری و پیشنهاد بسته های خدمات حمایتی به رانندگان فعال در این بخش و متعاقب آن تشکیل ستاد متناظر در استانها خبر داد.

 

*افزایش کرایه برای ناوگان بار و مسافر نخواهیم داشت

وی اضافه کرد: ستاد" پایش حمل و نقل شهری" در وزارت کشور و متناظر آن در استانداری ها جهت نظارت بر حوزه حمل ونقل شهری و پاسخگویی به پرسشها و سوالات و تشکیل شده است.

جمالی نژاد افزود: برنامه ریزی لازم برای تعیین سهمیه حمایتی بنزین با رویکرد  تقویت حمل و نقل عمومی درون شهری صورت گرفته و همچنین تصمیم گیری های آتی از طریق کارگروهی متشکل از وزارتخانه های نفت، کشور و سازمان برنامه و بودجه انجام و اعلام خواهد شد.

وی با بیان اینکه تا اطلاع ثانونی هیچ گونه افزایش کرایه برای ناوگان بار و مسافر نخواهیم داشت، گفت: بسته های پیشنهادی برای معیشت رانندگان، در مرحله تدوین برای پیشنهاد به دولت محترم می باشد.

جمالی نژاد همچنین گفت: با توجه به هماهنگی های انجام شده با شهرداری ها و استانداری ها، ناوگان عمومی شهری شامل مترو، اتوبوس، مینی بوس و تاکسی؛ آماده خدمت رسانی با حداکثر توان ممکن می باشد و مقرر شده سرفاصله زمانی اعزام اتوبوس ها و ناوگان مترو کاهش یابد.

وی افزود: همچنین واحدهای نظارتی سازمان های اتوبوسرانی و تاکسیرانی به طور مستمر در سطح شهرها حضور خواهند داشت.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

نظرسنجی

آیا شما بسته حمایت معیشتی دولت را دریافت کرده اید؟
نتایج