مدیرکل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی گفت: در شمال آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی و ارتفاعات البرز مرکزی واقع در استان‌های زنجان و قزوین رگبار باران و در ساعات بعدازظهر و اوایل شب رعد و برق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌ شود.

به گزارش خبرگزاری موج،  احد وظیفه ،  مدیرکل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی درخصوص وضعیت آب و هوای کشور در چند روز آینده گفت: امروز (یکشنبه ۱۷ شهریور)، به همراه نفوذ جریانات خنک شمالی به سواحل دریای خزر، در غرب مازندران و استان‌های گیلان و اردبیل بارش باران و کاهش نسبی دما پیش بینی می‌شود و سواحل غربی دریای خزر امروز مواج خواهد بود، همچنین امروز برای شرق مازندران، گلستان و خراسان شمالی بارش پراکنده خواهیم داشت.

وی ادامه داد: در شمال آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی و ارتفاعات البرز مرکزی واقع در استان‌های زنجان و قزوین رگبار باران و در ساعات بعدازظهر و اوایل شب رعد و برق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود و رخداد پدیده تگرگ دور از انتظار نیست.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه امروز بارش در گیلان و شمال آذربایجان شرقی و اردبیل شدت خواهد داشت، گفت: این وضعیت فردا (دوشنبه ۱۸ شهریور) نیز تداوم خواهد داشت، همچنین سه شنبه ۱۹ شهریور علاوه بر افزایش نسبی دما در این مناطق بارش پراکنده رخ خواهد داد و در روز چهارشنبه در مناطقی از مازندران و گلستان بارش خفیف روی می‌دهد.

این کارشناس سازمان هواشناسی همچنین تاکید کرد: در روزهای پنجشنبه و جمعه (۲۱ و ۲۲ ۲۲ شهریور)، در سواحل دریای خزر بارش پراکنده و در ارتفاعات البرز مرکزی در استان‌های تهران، سمنان، گلستان و خراسان شمالی رگبار باران گاهی رعد و برق و وزش باد اتفاق می‌افتد.

به گفته وظیفه، در بعدازظهر امروز در دامنه‌های جنوبی البرز واقع در استان‌های سمنان، تهران، البرز و قزوین و فردا در برخی مناطق شمال شرق و استان‌های سمنان و اصفهان وزش باد شدید پیش بینی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی گفت: در سه روز آینده پدیده غالب در شرق کشور به ویژه منطقه زابل وزش باد شدید است که طی روزهای دوشنبه و سه‌شنبه (۱۸ و ۱۹ شهریور)، با افزایش سرعت وزش باد، کاهش کیفیت هوا و کاهش دید در این نواحی پیش‌بینی می‌شود، همچنین طی این مدت نواحی مرکزی خلیج فارس مواج خواهد بود.

وی د رپایان در مورد وضعیت جوی تهران بیان کرد: فردا و پس‌فردا (دوشنبه و سه‌شنبه ۱۸ و ۱۹ شهریور) همزمان با تاسوعا و عاشورای حسینی، هوای تهران صاف تا کمی ابری و گاهی همراه با وزش باد خواهد بود. پیش‌بینی می‌شود که دمای تهران طی این دو روز در بالاترین نقطه  به ۲۹ درجه سانتیگراد و در پایین‌ترین نقطه به ۲۱ درجه سانتی‌گراد برسد.