سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 78 در شرایط سالم قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری موج، لیلا نظری سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از آخرین وضعیت کیفی هوای تهران سه شنبه 12 شهریور 98 خبر داد و اظهار کرد: کیفیت هوای تهران طی 24 ساعت گذشته با شاخص میانگین 85 در وضعیت سالم قرار داشت و همچنین وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 78 در شرایط سالم  قرار دارد.

نظری گفت:  بر اساس نتایج حاصل از پیش بینی وضعیت هواشناسی برای شهر تهران، با کاهش میزان ناپایداری جوی در نخستین ساعات روز جاری (چهارشنبه، 13 شهریور 98) و همراه با ازدیاد تردد خودروها در صبحگاه، شرایط برای تجمع موقتی آلاینده ها طی برخی ساعات فراهم خواهد شد.

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران افزود: به تدریج با رشد ناپایداری روزانه، برای برخی ساعات وزش باد انتظار می رود که احتمال افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به دنبال خواهد داشت. همچنین طی برخی ساعات بعدازظهر (بین ساعات 14 الی 18) افزایش نسبی در غلظت آلاینده ازن مشاهده شده که احتمال می رود سبب کاهش موقتی کیفیت هوا در برخی مناطق گردد.

وی بیان کرد: با کاهش میزان ناپایداری جوی در شبانگاه و همزمان با اوج تردد خودروها انتظار می رود بر غلظت آلاینده ها (به ویژه ذرات معلق) افزوده گردد، به گونه ای که وضعیت کیفیت هوای بعضی مناطق شهر تهران به طور موقت در شرایط نامطلوب (به ویژه برای گروه های حساس) قرار خواهد گرفت.

ومی اظهار داشت: با تداوم این وضعیت جوی تا ساعات آغازین روز پنجشنبه، شرایط برای افزایش نسبی غلظت آلاینده ها طی برخی ساعات صبحگاه فراهم شده که کاهش موقتی کیفیت هوا را در برخی مناطق به همراه خواهد داشت.

نظری خاطرنشان کرد: برای بیشتر ساعات روز پنجشنبه جوی نسبتا آرام و آسمانی صاف مورد انتظار است و با توجه به افزایش جزئی دما احتمال می رود افزایش نسبی در غلظت آلاینده ازن نسبت به روز چهارشنبه مشاهده گردد. همچنین وزش باد در برخی ساعات بعدازظهر احتمال افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به همراه خواهد داشت.

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در پایان گفت:  بر این اساس، انتظار می رود در برخی ساعات روز پنجشنبه بر غلظت آلاینده ها (به ویژه ذرات معلق) به طور موقت افزوده گردد که به تبع آن برقراری شرایط نامطلوب کیفیت هوا (به ویژه برای گروه های حساس) در برخی مناطق پایتخت را به همراه خواهد داشت.