سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 62 در شرایط سالم قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری موج، لیلا نظری سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، از آخرین وضعیت کیفی هوای تهران جمعه 25 مرداد 98 خبر داد و اظهار کرد: کیفیت هوای تهران طی 24 ساعت گذشته با شاخص میانگین 88 در وضعیت سالم قرار داشت و همچنین وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 62 در شرایط سالم  قرار دارد.

وی گفت: بر اساس نتایج حاصل از پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، با افزایش تابش نور خورشید و دما در طول روز جاری (جمعه، 25 مرداد) و برقراری جوی نسبتا آرام و آسمانی صاف، شرایط برای شکل گیری آلاینده ازن فراهم شده و انتظار می رود طی برخی ساعات بعدازظهر بر غلظت این آلاینده نسبت به روز پنجشنبه افزوده گردد که به تبع آن سبب برقراری شرایط نامطلوب کیفیت هوا ( به ویژه برای گروه های حساس) در اکثر مناطق شهر تهران خواهد شد.

نظری افزود: به تدریج با کاهش میزان ناپایداری جوی در شبانگاه جمعه و در کنار افزایش حجم ترافیک، شرایط برای تجمع موقتی آلاینده ها به ویژه در بعضی مناطق پرتردد مهیا خواهد شد. با تداوم این وضعیت جوی تا صبحگاه شنبه به همراه ازدیاد تردد خودروها در نخستین روز هفته، افزایش نسبی در غلظت آلاینده ها طی برخی ساعات صبحگاه دور از انتظار نخواهد بود.

وی بیان کرد: همچنین احتمال می رود در برخی ساعات بعدازظهر (بین ساعات 14 الی 18) افزایش نسبی در غلظت آلاینده ازن مشاهده گردد که به تبع آن کاهش موقتی کیفیت هوا را در برخی مناطق پایتخت به دنبال خواهد داشت.

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در پایان گفت: از اینرو، با توجه به احتمال افزایش موقتی غلظت آلاینده ها در برخی ساعات بیست و ششمین روز از مرداد 98، انتظار می رود وضعیت کیفیت هوای بعضی مناطق پایتخت در برخی اوقات در آستانه شرایط نامطلوب (به ویژه برای گروه های حساس) قرار گیرد.