مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بیمه سلامت گفت: با توجه به وضعیت اقتصادی کشور سازمان بیمه سلامت تمام تلاش خود را می کند تا مطالبات به طرف های قرارداد این سازمان در اسرع وقت پرداخت شود.

محمد هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری موج، سازمان بیمه سلامت ایران تمام تلاش خود را می‌کند تا مطالبات به طرف های قرارداد این سازمان در اسرع وقت پرداخت شود؛ وی همچنین از پرداخت مطالبات سال ۹۸ دانشگاه های علوم پزشکی توسط سازمان بیمه سلامت خبر داد.

وی زمان این پرداخت را پایان اردیبهشت ماه سال 98 اعلام کرد و گفت: تمام دانشگاه های علوم پزشکی که از سازمان بیمه سلامت مطالبه داشتند، مطالباتشان طبق رویه جاری سازمان،تا پایان اردیبهشت ماه امسال محاسبه و به حساب هر دانشگاه واریز شد.

* پرداخت مطالبات سه ماه دیگر را در دستور کار قرار دادیم

مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بیمه سلامت ، در رابطه با تتمه مطالبات باقیمانده دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور گفت: در مرحله بعدی مطالبات سه ماهه دانشگاه های علوم پزشکی را مد نظر داریم که پرداخت کنیم که انشاالله سازمان بیمه سلامت به محض تخصیص اعتبارات لازم مطالبات سه ماهه بعدی را به دانشگاه های علوم پزشکی پرداخت خواهد کرد.

* تلاش می‌کنیم تاخیر در پرداخت ها بیشتر نشود

وی با اظهار رضایت از وضعیت مالی بیمه سلامت نسبت به سال های گذشته گفت: همانطور که بارها اعلام کرده ایم تمام تلاش خود را به کار گرفته‌ایم تا نظم و نسق خاصی در پرداخت‌ها لحاظ کنیم. چرا که وضعیت مطالبات طوری است که با تاخیر پرداخت می شود. بنابراین تلاش مدیریت محترم سازمان و سایر همکاران در این است که با تاخیر و بی‌برنامگی مجدد پرداخت ها همراه نشود و دانشگاه ها بتوانند با یک برنامه حساب شده ای که در مورد زمان تقریبی پرداخت ها متصور می شوند ، وضعیت آموزشی خود را پی بگیرند.

داروخانه ها

* پرداخت مطالبات به داروخانه‌ها

محمد هاشمی در بخش دیگری از سخنانش در پاسخ به سوالی که آخرین وضعیت پرداخت مطالبات داروخانه‌ها را جویا شد گفت: در حال حاضر مطالبات داروخانه‌ها در سال ۹۸ هم تا پایان خرداد ماه پرداخت شده است که در خصوص مطالبات داروخانه ها خوشبختانه توانسته ایم به صورت ماهیانه تخصیص اعتبارات داروخانه‌ها را در سه نوبت انجام دهیم.

وی در خاتمه افزود: با توجه به حساسیتی که سازمان بیمه سلامت برای دارو قائل است تلاش کرده ایم تا پرداخت‌ها به داروخانه ها به روزتر از سایر حوزه ها باشد. گرچه به این هم قانع نیستیم و تمام تلاش خود را به انجام می رسانیم که مطالبات را حتی اگر شده یک روز زودتر پرداخت کنیم.