مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه گفت: بهره‌ برداری آزمایشی برای استفاده عموم شهروندان از این ایستگاه‌ ها در تاریخ ۲۷ مرداد ماه صورت می‌ گیرد و در تاریخ ۴ شهریورماه با حضور مدیران شهری به‌ طور رسمی افتتاح خواهند شد.

به گزارش خبرگزاری موج، علی امام ،  مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه درخصوص زمان افتتاح ایستگاه‌های محمدیه و بسیج در خط ۷ مترو اظهار کرد: بهره‌برداری آزمایشی برای استفاده عموم شهروندان از این ایستگاه‌ها در تاریخ ۲۷ مردادماه صورت می‌گیرد و در تاریخ ۴ شهریورماه با حضور مدیران شهری به‌طور رسمی افتتاح خواهند شد.

خط ۷ بیشترین ایستگاه تقاطعی با شبکه مترو تهران در عبور از مناطق تجاری (بازار بزرگ) و آموزشی تهران را دارد همچنین بیشترین تعداد مسافرگیری با توجه به تعداد ایستگاه‌ها در این خط انجام می‌شود و طراحی و اجرای سامانه تهویه مطابق با آخرین استانداردهای روز دنیا انجام شده است و با توجه به سناریویی بهره برداری این سیستم کفایت می کند.

افتتاح اولیه و ناقص خط ۷ مترو در تاریخ ۲۰ خردادماه سال ۹۶ صورت گرفت اما با آغاز به کار دور جدید مدیریت شهری و با توجه به مشکلاتی همچون ناایمن بودن مسیر این خط تعطیل شد.