سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 73 در شرایط سالم قرار دارد.

 به گزارش خبرگزاری موج، لیلا نظری سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، از آخرین وضعیت کیفی هوای تهران چهارشنبه 23 مرداد 98 خبر داد و اظهار کرد: کیفیت هوای تهران طی 24 ساعت گذشته با شاخص میانگین 70 در وضعیت سالم قرار داشت و همچنین وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 73 در شرایط سالم  قرار دارد.

نظری گفت: بر اساس پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، به تدریج در نخستین ساعات روز جاری (چهارشنبه، 23 مرداد) بر میزان ناپایداری جوی افزوده شده که به تبع آن کاهش نسبی در غلظت آلاینده ها نسبت به صبحگاه روز گذشته مشاهده خواهد شد.

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران افزود: همچنین در طول روز، با افزایش تابش نور خورشید و در دسترس بودن سایر عوامل لازم، شرایط برای شکل گیری آلاینده ازن مهیا شده و بین ساعات 14 الی 18 روز جاری افزایش نسبی در غلظت این آلاینده مشاهده خواهد شد.

وی بیان کرد: بر این اساس، احتمال می رود در برخی ساعات روز چهارشنبه افزایش موقتی در غلظت آلاینده ها (به ویژه ذرات معلق و آلاینده ازن) مشاهده گردد که کاهش موقتی کیفیت هوا را به دنبال خواهد داشت.

نظری ادامه داد: به تدریج با تغییر شرایط جوی در عصرگاه چهارشنبه، برخی ساعات همراه با افزایش میزان ابرناکی و وزش باد بوده که در بهبود نسبی وضعیت کیفیت هوای پایتخت تاثیرگذار خواهد بود، هرچند افزایش حجم ترافیک در شبانگاه چهارشنبه سبب برقراری شرایط نامطلوب کیفیت هوا در بعضی مناطق پرتردد خواهد شد.

وی اظهار کرد: رفته رفته با کاهش میزان ناپایداری جوی تا نخستین ساعات روز پنجشنبه و همراه با ازدیاد تردد خودروها، افزایش نسبی در غلظت آلاینده ها طی برخی ساعات صبحگاه دور از انتظار نخواهد بود. همچنین احتمال می رود طی برخی ساعات بعدازظهر پنجشنبه بر غلظت آلاینده ازن افزوده گردد که نسبت به روز پیشین از میزان کمتری برخوردار خواهد بود.

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در پایان گفت: از اینرو، با توجه به احتمال افزایش موقتی غلظت آلاینده ها در برخی ساعات روز پنجشنبه، وضعیت کیفیت هوای بیشتر مناطق شهر تهران طی برخی اوقات در آستانه شرایط نامطلوب (به ویژه برای گروه های حساس) قرار خواهد گرفت.