رئیس سازمان سنجش کشور در بخشنامه ای تاکید کرد: ملاک هرگونه تقدیر و تشویق از داوطلبان برتر در سطح استان و یا شهرستان‌ ها در آزمون‌ هایی که توسط این سازمان برگزار می‌ شود، اطلاعاتی باشد که به‌ طور مستقیم پس از برگزاری آزمون و اعلام نتایج نهایی از سازمان سنجش آموزش کشور اخذ می‌ شود.

به گزارش خبرگزاری موج، ابراهیم خدایی ، رئیس سازمان سنجش کشور در بخشنامه ای به استانداران و مدیران سازمان آموزش‌ و پرورش‌ استان‌های کشور اعلام کرد:

با توجه به موارد مشاهده شده در سنوات گذشته، بعضی داوطلبان آزمون سراسری با جعل مدارک آزمون و کارنامه خود در برخی استان‌ها یا شهرستان‌ها مورد تشویق و تقدیر مسئولان قرارگرفته‌اند. با توجه به اعلام نتایج اولیه آزمون سراسری سال ۹۸، خواهشمند است دستور فرمایید ملاک هرگونه تقدیر و تشویق از داوطلبان برتر در سطح استان و یا شهرستان‌ها در آزمون‌هایی که توسط این سازمان برگزار می‌شود، اطلاعاتی باشد که به‌طور مستقیم پس از برگزاری آزمون و اعلام نتایج نهایی از سازمان سنجش آموزش کشور اخذ می‌شود و از پذیرش اطلاعاتی که توسط خود داوطلب ارائه می‌شود، جدا خودداری فرمایند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، اطلاعات نفرات برتر هر استان، پس از اعلام نتایج نهایی آزمون سراسری سال ۱۳۹۸ در مهرماه به مدیران کل سازمان آموزش‌وپرورش استان ارسال خواهد شد.