مدیرکل امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب‌ های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش گفت: فعالیت رسمی طرح ملی نماد ویژه مدرسان استانی آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری موج، مسعود شکوهی، مدیرکل امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش در مراسم آغازین دوره آموزشی – توجیهی مدرسین تخصصی طرح ملی نماد ویژه مدرسان استانی، با تاکید بر اهمیت این طرح ائتلافی در راستای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی اظهار کرد: فعالیت طرح ملی نماد برای سال تحصیلی ۱۳۹۸ از امروز رسماً آغاز می شود. از همه می‌خواهم با اتحاد شناختی، نگرشی و رفتاری کامل در حوزه تخصصی آموزش مهارت‌های ارتباطی به پیشرفت طرح کمک کنند.

وی با اشاره به این که جلسات آموزشی به مدت سه روز برگزار می‌شود از مدرسین درخواست کرد با رویکرد آموزش تخصصی شناسایی، غربالگری، درمان و ارجاع که در طول  این دوره‌ها به آن پرداخته خواهد شد به آموزش مدرسین منطقه‌ای اقدام کنند و از روند اجرای طرح ارزشیابی مستمر داشته باشند.

مدیرکل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش‌وپرورش افزود: امسال هم ۳۵ منطقه که چهار منطقه آن ازاستان تهران و 31 منطقه آن از سایراستان‌ها است به اجرای کامل طرح ملی نماد می‌پردازند و درتمامی ۷۵۴ منطقه میز نماد منطقه‌ای راه اندازی خواهد شد.

وی در پایان اظهارکرد:۳۲ میز نماد استانی در مراکز مشاوره استانها و یک میز نماد کشوری درشهرتهران ازابتدای مهر ماه شروع به فعالیت خواهند کرد.