مدیر عامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) گفت: بخش ساختمانی و تجهیزاتی مورد نیاز برای بهره برداری دو ایستگاه بسیج و محمدیه تکمیل شده و 4 رام قطار جدید که در داخل کشور مونتاژ شده نیز به همراه این دو ایستگاه به زودی به بهره‌ برداری می‌رسد.

به گزارش خبرگزاری موج، علی امام ، مدیر عامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) در حاشیه بازدید از خط 7 مترو گفت: بخش ساختمانی و تجهیزاتی مورد نیاز برای بهره برداری دو ایستگاه بسیج و محمدیه تکمیل شده و 4 رام قطار جدید که در داخل کشور مونتاژ شده نیز به همراه این دو ایستگاه به زودی به بهره‌برداری می‌رسد.

وی افزود: این خط دارای بیشترین ایستگاه‌های تقاطعی با شبکه متروی تهران است که این امر منجر به بهره وری بالای استفاده از شبکه متروی تهران خواهد شد.

گفتنی است، مراسم افتتاح به زودی با حضور شهردار تهران و تعدادی از مسوولان و دست اندرکاران کشور انجام خواهدشد.

ایستگاه میدان محمدیه واقع در منطقه 12 تهران؛ یک ایستگاه تقاطعی است که ایستگاه خط ۱ آن سال 1380 افتتاح شده و به زودی ایستگاه خط ۷ نیز وارد مدار بهره برداری می‌شود.

لازم به ذکر است ایستگاه بسیج واقع در منطقه 14 تهران نیز دارای دو ورودی است که در تقاطع بزرگراه شهید محلاتی و بسیج واقع شده و با راه‌اندازی این ایستگاه، شهروندان ضمن استفاده از شبکه مترو ، به ایستگاه‌های اتوبوس BRT پایانه خاوران و دانشگاه علم و صنعت دسترسی خواهند داشت.