مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: وزش بادهای ۱۲۰ روزه از اواخر وقت سه شنبه هفته گذشته در شمال استان سیستان و بلوچستان شدت گرفت و امروز در شدیدترین حالت نسبت به چهار روز گذشته قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری موج، محسن حیدری، مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان درباره پیش بینی وزش باد شدید در این استان گفت: امروز (19 مرداد) سرعت وزش بادهای 120 روزه در شمال استان سیستان و بلوچستان نسبت به چهار روز گذشته افزایش یافت و به ۱۲۰ کیلومتر بر ساعت رسید.

وی افزود: وزش این طوفان شدید شعاع دید افقی در محدوده فرودگاه زابل را تا ۵۰۰ متر کاهش داد و موجب شد تا غلظت ذرات معلق در هوای این شهر  به ۳۸۶۳ میکروگرم بر متر مکعب معادل ۲۶ برابر حد مجاز برسد.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: امروز وزش باد شدید و گرد و خاک در سایر شهرستان های شمالی سیستان و بلوچستان نظیر زهک، هیرمند و هامون نیز ادامه یافت و موجب کاهش شدید دید افقی و کیفیت هوا در این مناطق شد.

وی گفت: وزش بادهای ۱۲۰ روزه از اواخر وقت سه شنبه هفته گذشته در شمال استان سیستان و بلوچستان شدت گرفت و امروز در شدیدترین حالت نسبت به چهار روز گذشته قرار گرفت.

حیدری تصریح کرد: بر اساس خروجی نقشه های پیش یابی  و مدل های جوی  وزش بادهای ۱۲۰ روزه در شمال استان سیستان و بلوچستان همچنان ادامه دارد از همین رو از مردم این منطقه به ویژه بیماران، سالمندان و کودکان خواهشمندیم در این مدت از ترددهای غیر ضروری در فضای باز خودداری کنند.