معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران گفت: از فردا شاهد ابرناکی آسمان، بارش‌های پراکنده، احتمال رعدوبرق و کاهش دمای هوای استان خواهیم بود.

به گزارش خبرگزاری موج، احمد اسدی، معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران درباره وضعیت جوی این استان گفت: همانگونه که انتظار داشتیم از روز گذشته شاهد افزایش دما در آسمان مازندران بودیم به‌طوری‌که بیشینه دمای هوا طی 24 ساعت گذشته از قائم‌شهر و آمل با 35 درجه و کمینه دما نیز از بلده با 13 درجه سانتی‌گراد بوده است.

وی افزود: امروز انتظار داریم به‌دلیل شکل‌گیری جریانات جنوبی شاهد افزایش دما در آسمان مازندران باشیم که در برخی مناطق محسوس و قابل ملاحظه است.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران اضافه کرد: از اواخر امشب با تغییر سوی جریانات و شکل‌گیری جریانات مرطوب شمالی انتظار داریم شاهد افزایش ابر و وزش باد در استان باشیم.

اسدی بیان کرد: این وضعیت به‌دلیل استقرار جریانات شمالی و عبور امواج کم و بیش ناپایدار تراز میانی تا اوایل هفته آینده در آسمان مازندران ادامه خواهد داشت

وی یادآور شد: طی این مدت شاهد ابرناکی آسمان، بارش‌های پراکنده، احتمال رعدوبرق و کاهش دمای هوای استان خواهیم بود.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران در پایان گفت: دریای مازندران تا 24 ساعت آینده به‌صوت موج کوتاه پیش‌بینی می‌شود.