رئیس سازمان حج و زیارت گفت: همه زائران ایرانی در نهایت آرامش و سلامت؛ اعمال خود را انجام می دهند و تا کنون عملیات حج در سایه تعامل و هماهنگی همه بخش ها در مکه و مدینه به خوبی انجام شده و روند مطلوبی را طی کرده است.

به گزارش خبرگزاری موج، علی رضا رشیدیان ،  رئیس سازمان حج و زیارت در سفری دو روزه به مکه که برای بررسی روند انجام عملیات حج و خدمات دهی به زائران انجام شده است، گفت: مجموع جمعیت حجاج و زائران ایرانی که تا کنون وارد عربستان شده اند ۳۴ هزار و ۸۹۸ نفر است.

وی عنوان کرد: از این جمعیت ۲۵ هزار و ۵۵۳ زائر از طریق فرودگاه مدینه وارد شده اند و بعد از اقامتی چند روزه به مکه اعزام می شوند ضمن آنکه ۹ هزار و ۳۰۰ زائر ورودی از فرودگاه جده به مکه اعزام شده اند.

وی با تاکید بر اینکه خوشبختانه زائران ما مشکل خاصی نداشته اند، افزود: همه آنان در نهایت آرامش و سلامت؛ اعمال خود را انجام می دهند و تا کنون عملیات حج در سایه تعامل و هماهنگی همه بخش ها در مکه و مدینه به خوبی انجام شده و روند مطلوبی را طی کرده است.

رشیدیان در ادامه در زمینه سفر دو روزه خود به مکه هم گفت: با توجه به اینکه نقطه اوج اعمال حج ایام تشریق است بازدید و بررسی از عرفات، منا، برنامه ریزی ها و آمادگی های ایجاد شده در این مناطق برای خدمت رسانی و پذیرایی از زائران محور این سفر است.

وی عنوان کرد: همچنین از ظرفیت های خدماتی تدارک شده در مکه اعم از هتل و سیستم های حمل و نقل درونی شهری، آشپزخانه ها و سایر ظرفیت های خدماتی برنامه ریزی و ایجاد شده بازدیدی خواهم داشت تا از فراهم بودن همه ظرفیت ها و امکانات برای ارائه خدمات جامع و کامل و شایسته زائران ایرانی اطمینان حاصل کرده و اگر کسر و نقصانی در کار باشد قبل از حضور کامل زائران نسبت به رفع آن اقدام شود.

ایام" تشریق "روزهای ۹ تا ۱۲ ذی الحجه است که طی آن حج گزاران بخش مهمی از مناسک حج مثل وقوف در عرفات و مشعر الحرام و منا، رمی جمرات، قربانی، حلق و تقصیر را به انجام می‌رسانند از این رو این ایام جایگاه ویژه‌ای در اعمال حج دارد.