استاندار تهران گفت: هر ساله ۲۲۰ هزار نفر به جمعیت استان تهران اضافه می‌شود که اگر تعادل جمعیتی و زیرساختی را رعایت نکنیم مشکلات زیادی را پیدا خواهیم کرد که مشکلات می‌تواند در حوزه‌های امنیتی زیست محیطی و اجتماعی باشد.

به گزارش خبرگزاری موج، انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران در نشستی با نمایندگان احزاب اظهار کرد:  احزاب در ایران نباید فصلی و فقط در هنگام انتخابات فعال باشند و بلکه باید با ارائه برنامه در حوزه های سیاسی اجتماعی و اقتصادی فعالیت کنند.

وی افزود: برای همکاری بیشتر احزاب و تسهیل در رفع مشکلاتشان و برگزاری جلسات، سعی داریم تا خانه احزاب تهران را تشکیل دهیم.

بندپی بیان کرد: هرساله در حدود 220 هزار نفر به جمعیت استان افزوده می شود که اگر بتوانیم احزاب را در حوزه های مختلف فعال کنیم بسیاری از مشکلات تهران قابل رفع است.

استاندار تهران اظهار کرد: مجوز تشکیل کانون خبرنگاران را خواهیم داد. در دنیایی که زندگی می‌کنیم احزاب نقش مهم و پر اهمیتی را در اداره امور کشور به صورت مستقیم و غیرمستقیم دارند.

وی افزود: حکومت های دموکراتیک و مردم‌سالار به حکومت هایی اطلاق می شوند که رابطه دوستانه ای را بین دولت و احزاب نه در حرف، بلکه در عمل داشته باشند و بتوانند مشارکت جدی را با یکدیگر داشته باشند.

بندپی بیان کرد: در بسیاری از مسائل علاوه بر موضوعات سیاسی می‌توان از نظرات احزاب در جهت حل مشکلات مردم در ابعاد مختلف استفاده کرد.

وی بیان کرد: اتفاقی که اخیراً در بازار تبریز رخ داد اتفاقی است که در تهران اگر می افتاد با مشکلات بسیار زیادی مواجه می‌شدیم بنابراین باید به فکر افتاد.

استاندار تهران بیان کرد: امروزه کارکرد های احزاب گستردگی خاصی از نظر مشارکتی دارد و اگر این مشارکت تقویت شود، شاهد ارتقاء زندگی عمومی مردم خواهیم بود. از کارکردهای احزاب می توان برای موضوعات مختلف استفاده کرد.

وی بیان کرد: تجربه و تحقیق نشان داده است هر دولتی که بتواند از ظرفیت احزاب استفاده کنند نقش موثری در مسایل مختلف ازجمله انتخابات خواهند داشت، البته احزاب در انتخابات نقششان پررنگ می‌شود و گاهی اوقات چند نفر به دور هم می نشینند و احزاب را تشکیل می دهند بیاییم قراری بگذاریم تا احزاب در همه شرایط از ظرفیت های شان برای ارتقاء عمومی زندگی مردم استفاده کنند.

استاندار تهران افزود: هر ساله ۲۲۰ هزار نفر به جمعیت استان تهران اضافه می‌شود که اگر تعادل جمعیتی و زیرساختی را رعایت نکنیم مشکلات زیادی را پیدا خواهیم کرد که مشکلات می‌تواند در حوزه‌های امنیتی زیست محیطی و اجتماعی باشد.

وی بیان کرد: برای افزایش نرخ در بازار نشستی را با اتحادیه‌ها و اصناف برگزار کردیم و با آنها صحبت کردیم تا خلاءهای موجود را پر کنند و دولت در این راه به آنها کمک کنند تا کمتر مردم دچار مشکلات شود معتقدیم واگذاری کار مردم را باید بر عهده خود مردم بگذاریم.

استاندار تهران در پاسخ به طرح یکی از نمایندگان احزاب در خصوص زنان مطلقه بیان کرد: هم اکنون ۳ میلیون زن سرپرست خانوار داریم که از این میان ۷۰ درصد شان همسرانشان فوت کرده‌اند و ۱۲ درصد آنها متعلق هستند بنابراین اگر پیشنهادی و طرحی در خصوص زنان مطلقه دارید پای کار هستیم تا مشکلات آنها را حل کند البته تاکنون چندین طرح در قالب طرح همیار و خود یار به استانداری رسیده است که در حال بررسی هستیم.