رئیس مرکز سنجش در واکنش به انتقادات صورت گرفته:

رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش در واکنش به انتقادات گفت: سوالات شنیداری آزمون انگلیسی مطابق بند 33 دستورالعمل برگزاری امتحانات نهایی خرداد98 برگزار شده است.

به گزارش خبرگزاری موج، خسرو ساکی در پاسخ به انتقادات مطرح شده درباره سوالات شنیداری آزمون زبان انگلیسی 3 پایه دوازدهم با تصریح بر اینکه امتحان منظور نظر مطابق بند 33 دستورالعمل برگزاری امتحانات نهایی خرداد 1398 ارسالی 25 اردیبهشت برگزار شده است، گفت: رؤسای حوزه‌های اجرا موظفند دقت کنند تا هر مورد از فایل صوتی مربوط به بخش شنیداری (listening) که شامل 6 پرسش و 3 متن شنیداری است، 3 بار تکرار می‌شود.  

رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت وزارت آموزش و پرورش  ادامه داد: رؤسای حوزه‌ها باید بدانند که فایل های صوتی آزمون را از طریق سیستم‌های صوتی مناسب برای دانش‌آموزان پخش کنند و برای مواقع اضطرار برنامه مراقبان امتحانات را به گونه‌ای تنظیم کنند که در روز امتحان زبان، از وجود دبیران زبان انگلیسی استفاده شود تا در صورت اختلال در سیستم صوتی مدرسه به دلیل قطعی برق یا نامناسب بودن سیستم صوتی و ... متن و سوالات بخش شنیداری از سوی دبیر زبان متخصص حاضر در جلسه به همان شیوه‌ای که در فایل صوتی تنظیم شده (سه بار تکرار متن و سوالات) این بخش را برای دانش‌آموزان قرائت کنند.

وی در ادامه اظهارتش تصریح کرد: با در نظر گرفتن این دو شیوه به نظر نمی‌رسد مشکلی در اجرا وجود داشته باشد و با فرض اینکه در تعداد معدودی از حوزه‌های اجرا به غیر از این روش‌ها، عمل شده باشد قابل تعمیم به سایر حوزه‌ها که تعداد آن‌ها 4273 حوزه اجرا است، نمی باشد.

وی گفت: «براساس نتایج اوراقی که تاکنون تصحیح شده است عملکرد دانش‌آموزان در این درس نسبت به سال‌های قبل نه تنها کاهشی را نشان نمی‌دهد بلکه 5/1 درصد رشد داشته است و اعتراض برخی از دبیران براساس اختلاف نظرهایی است که به این شیوه آموزش یعنی تاکید بر مهارت‌های گوش کردن و سخن گفتن از بین مهارت‌های چهارگانه (گوش کردن، سخن گفتن، خواندن و نوشتن) دارند که البته در آغاز هر تغییری مقاومت در برابر تغییر امری طبیعی است.

رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت وزارت آموزش و پرورش افزود: «مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی درباره روش‌های تالیف، تدریس و تامین امکانات کمک آموزشی و شیوه ارزشیابی و حتی بارم‌بندی درس زبان انگلیسی دخالتی ندارد.

ساکی در خاتمه سخنانش تاکید کرد: سئوالات مربوط به این بخش را باید با دفتر تالیف و تدوین کتب درسی و مؤلف کتاب در میان گذاشت.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها