حسن رسولی:

عضو شورای اسلامی شهر تهران درباره گزارش عملکرد هزینه و بودجه سه ماهه شهرداری تهران گفت: برخلاف نص صریح ماده ۷۹ هیچ رویداد هزینه‌ای در گزارش شهرداری تهران درج نشده است و اینها مغایر ماده قانونی است.

به گزارش خبرگزاری موج، حسن رسولی ،  خزانه‌دار شورای اسلامی شهر تهران در صد و پنجاه و پنجمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران در جلسه گزارش عملکرد هزینه و بودجه سه ماهه شهرداری تهران اظهار کرد: در اجرای ماده ۷۹ قانون شهرداری به عنوان خزانه‌دار شورای شهر گزارش حساب‌های درآمد و هزینه شهرداری تهران و گزارش ارزیابی انطباق آن را ارائه می‌کنم.

عضو شورای اسلامی شهر تهران، افزود: عملکرد حساب درآمد شهرداری اینگونه است که براساس مصوبه بودجه شورا قرار بوده است نسبت به تامین مالی در سقف ۴ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان اقدام کند.

رسولی گفت: در این مدت ۳ ماه مبلغ ۴ هزار و ۴۸۸ میلیارد تومان معادل ۹۵ درصد این رقم پیش بینی شده محقق شده است.

وی تصریح کرد: در این سه ماهه با ۲۱۸ میلیارد تومان عدم تحقق درآمدهای شهرداری روبه رو هستیم.

رسولی به درآمد واگذاری سرمایه‌ها اشاره کرد و گفت: این سرفصل مربوط به برخی از تغییر کاربری ها و فروش برخی املاک شهرداری است که مبلغ وصولی ۲ هزار و ۶۹۰ میلیارد تومان است که قرار بوده است ۲ هزار و ۸۷ میلیارد بوده که ۱۲۹ درصد بودجه پیش بینی شده بوده است.

این عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: یعنی شهرداری ۲۹ درصد بیشتر از اجازه شورا بودجه در این بخش به دست آورده است.

وی خاطرنشان کرد: علیرغم همه تذکرات ارائه شده از ارائه گزارش هزینه کردها معذورم زیرا این گزارش‌ها به ما ارائه نشده است.

رسولی افزود: برخلاف نص صریح ماده ۷۹ هیچ رویداد هزینه‌ای در گزارش شهرداری تهران درج نشده است و اینها مغایر ماده قانونی است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها