فرمانده پلیس راه ویژه شرق استان تهران گفت: در حال حاضر ترافیک روان و عادی در تمام محورهای شرق استان تهران حاکم است و مشکلی در خصوص عبور و مرور وسایل نقلیه در محورهای هراز، فیروزکوه، امام رضا (ع) و بزرگراه حرم به حرم، وجود ندارد.

به گزارش خبرگزاری موج، سیاوش محبی فرمانده پلیس راه ویژه شرق استان تهران  درباره وضعیت ترافیکی محورهای هراز ، فیروزکوه، امام رضا(ع) و بزرگراه حرم به حرم، گفت: در حال حاضر ترافیک روان و عادی در تمام محورهای شرق استان تهران حاکم است و مشکلی در خصوص عبور و مرور وسایل نقلیه در محورهای هراز، فیروزکوه، امام رضا (ع) و بزرگراه حرم به حرم، وجود ندارد.

وی گفت: در ساعت بامداد امروز از شمال به جنوب محورها با بازگشت مسافران روز جمعه مواجه بودیم که به صبح امروز منتقل و طی یک تا دو ساعت این ترافیک از بین رفته و جای خود را به ترافیک روان و عادی داد و هم اکنون مشکلی در خصوص و مرور وسایل نقلیه وجود ندارد.

محبی افزود: متاسفانه هموطنان مدیریت زمان سفر را در نظر نگرفته و به یکباره در ساعات پایانی روز تعطیل و یا بامداد روز شروع ساعات اداری اقدام به بازگشت از سفر می‌کنند که این باعث ترافیک های سنگین و مقطعی می شود.

فرمانده پلیس راه ویژه شرق استان تهران ادامه داد: هم وطنان در فصل تابستان و در قبل از آغاز سفر وضعیت راهها را از مراجع رسمی و معتبر دنبال و سپس اقدام به آغاز سفر کنند تا با ساعت پیک ترافیک و ترافیک های سنگین مواجه نشوند.

وی بیان کرد: هموطنان در طول مسیر طی هر دو ساعت ۱۵ دقیقه را به استراحت پرداخت و سپس ادامه مسیر دهند، زیرا بیشترین عامل بروز تصادفات رانندگی خستگی و خواب آلودگی، عدم رعایت فاصله طولی مناسب نسبت به خودروهای جلویی و ارتکاب تخلفات حادثه‌ساز است، بنابراین هم وطنان با رعایت این موارد می‌توانند سفری ایمن و بدون خطر را سپری کنند.