سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 91 در شرایط سالم قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری موج، لیلا نظری سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، از آخرین وضعیت کیفی هوای تهران شنبه 22 تیر 98 خبر داد و اظهار کرد: کیفیت هوای تهران طی 24 ساعت گذشته با شاخص میانگین 86 در وضعیت سالم قرار داشت و همچنین وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 91 در شرایط سالم  قرار دارد.

نظری گفت: پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا نشان دهنده کاهش میزان ناپایداری جوی در صبحگاه روز جاری (شنبه، 22 تیر) می باشد که همراه با ازدیاد تردد خودروها در سطح شهر، شرایط برای افزایش موقتی غلظت آلاینده ها در برخی ساعات فراهم خواهد شد.

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران افزود: رفته رفته با تغییر شرایط جوی در طول روز، بر میزان ابرناکی و سرعت وزش باد افزوده خواهد شد، به گونه ای که وزش باد در برخی ساعات احتمال افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به دنبال خواهد داشت. همچنین در طول روز با افزایش تابش نور خورشید و حضور آلاینده های مورد نیاز، شرایط برای تولید آلاینده ازن فراهم شده که احتمال می رود بین ساعات 13 الی 18 روز جاری افزایش نسبی در غلظت آلاینده مذکور مشاهده گردد.

وی بیان کرد: از این رو، با توجه به افزایش موقتی آلاینده ها طی برخی ساعات بیست و دومین روز از تابستان 98، انتظار می رود وضعیت کیفیت هوای برخی مناطق شهر تهران در شرایط نامطلوب به ویژه برای گروه های حساس قرار گیرد.

نظری اظهار داشت: به تدریج در ساعات پایانی شنبه از میزان ناپایداری جوی کاسته شده و با تداوم این شرایط تا صبحگاه روز بعد، طی برخی ساعات روز یکشنبه افزایش نسبی در غلظت آلاینده ها مشاهده خواهد شد. هرچند با تغییر شرایط جوی در طول روز، برخی ساعات همراه با افزایش ابر و وزش باد نسبتا شدید (با بزرگی بالاتر از 5 متربرثانیه) بوده که احتمال افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به همراه خواهد داشت.

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در پایان گفت: بر طبق نتایج پیش بینی کیفیت هوا، انتظار می رود در برخی ساعات بیست و سومین روز از تیر ماه 98 بر غلظت برخی آلاینده ها (به ویژه ذرات معلق) به طور نسبی افزوده گردد که به تبع آن به طور موقت کاهش کیفیت هوا در بیشتر مناطق پایتخت را به دنبال خواهد داشت. همچنین تا روز آینده دما روند افزایشی خواهد داشت.