ناهید خداکرمی:

رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران گفت: رصد کمیته سلامت نشان داده که طرح ترافیک جدید بر کاهش آلایندگی تأثیر داشته است و اگر مشارکت مردم افزایش یابد این مساله دو چندان می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج، ناهید خداکرمی ،  رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران امروز (18 تیر) درباره اجرای طرح ترافیک جدید با تاکید بر اینکه هر چه قدر برنامه‌ها سخت‌گیرانه‌تر باشد به نفع مردم است، افزود: چرا تا به حال برای جلب مشارکت مردم در کاهش آلودگی هوا فکری نکرده‌ایم و دائم به دور خود می‌چرخیم؟

وی با اشاره به اینکه تغییر رفتار مردم می‌تواند نقش مهمی در کاهش آلودگی هوا داشته باشد، اظهارکرد: من از همکاران خودم تعجب می‌کنم که می‌گویند طرح جدید موجب کاهش آلایندگی نشده است. اگر سری به سامانه شرکت کنترل کیفیت هوا بزنند آمارها از سال ۸۱ تاکنون موجود است و تمام آلاینده‌ها را به ماه و به سال می‌توان با هم مقایسه کرد.

خداکرمی با بیان اینکه رصد کمیته سلامت نشان داده که طرح ترافیک جدید بر کاهش آلایندگی تأثیر داشته است و اگر مشارکت مردم افزایش یابد این مساله دو چندان می‌شود، گفت: از سوی دیگر این روزها شاهد ازدحام و صف‌های طولانی در خطوط حمل و نقل عمومی هستیم و دولت باید کمک کند تا فکری به حال توسعه حمل و نقل عمومی بکنیم.

وی از اعضای شورای شهر تهران خواست با اعداد و ارقام و بر اساس آمار صحبت کنند.

خداکرمی با اشاره به اینکه میزان فوتی‌ها نشان می‌دهد که اگر برای حل گره‌های ترافیکی کاری نمی‌کنیم حداقل برای جلوگیری از مرگ و میر باید کاری کرد، گفت: از تغییر نترسید و از معاونت حمل و نقل می‌خواهیم که مطالعات خود را در اختیار دیگر گروه‌ها بگذارد و حتی یک محله را در اختیار گروههای مطالعاتی قرار دهد تا آن‌ها بتوانند در مورد اثرگذاری این طرح نظر دهند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها